Sinoptikai perspėja dėl artimiausių valandų: per Lietuvą ritasi stichijos banga

Šeštadienį po pietų sinoptikai ragina vengti visų nebūtinų kelionių, nes per šalį ritasi snygio banga. Gausių kritulių laukiama didžiojoje Lietuvos dalyje, jų nepavyks išvengti ir Vilniaus bei Kauno gyventojams. Remiantis Lenkijos meteorologų duomenimis, didysis snygis Lietuvą užklups po 15 valandos.

Labiausiai jam turėtų ruoštis gyvenantys Lietuvos šiaurinėje, centrinėje, pietinėje ir rytinėje dalyse. Prognozuojama, kad gali iškristi keli centimetrai sniego, kurie labai apsunkins eismo sąlygas.

Sniegas iš Lietuvos turėtų pasitraukti tik apie 21 valandą.

Situacija keliuose

Šalyje pagrindinių kelių dangos, 13 valandos duomenimis, yra daugiausia šlapios, vietomis yra drėgnų kelių ruožų. Rajoniniai keliai vietomis padengti sniego sluoksniu ir dėl to yra provežoti ir slidūs. Vakarų ir pietvakarių Lietuvoje lyja lietus. Kitose Lietuvos dalyse fiksuojama šlapdriba, pereinanti į silpną snygį. REKLAMA Oro temperatūra nuo 0 iki 4 laipsnių šilumos.

Stebėkite kintančią situaciją: http://eismoinfo.lt/

Situacija reikšmingai keisis po paros

Kalėdos šiemet turėtų prabėgti be sniego, o temperatūra bus didesnė nei nulis laipsnių – šiluma turėtų plūstelėti į šalį iš karto po snygio. Meteo.lt teigimu, gruodžio 24-os naktį stipraus šiaurės vakarų vėjo genami per Lietuvą keliaus kritulių debesys, sniegą keis šlapdriba, vakariniuose rajonuose – lietus. Keliuose ir toliau bus slidu. Temperatūra naktį nuo 1 laipsnio šalčio iki 4, pajūryje net iki 6 laipsnių šilumos.

Dieną vėjas rims, pūs iš vakarų, vietomis bus negausių kritulių (vyraus lietus), temperatūra 1–6 laipsniai šilumos.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus