Idomybes

Šio „Hobito namuko“ viduje įspūdingiau negu išorėje

Jei manėte, kad architektūra negali būti natūrali, Javieras Senosiainas pasiruošęs įrodyti, kad klystate. Kalvota vietovė netoli Meksiko tapo puikia vieta nuostabiam namui, kurį pastatė Javeras. Namui, kuris primena žemės riešutą.

Vietovę supa žalios kopos ir nuostabūs medžiai, todėl paties namo praktiškai nematyti. Jis pastatytas 1984 m. Jau tada buvo manoma, kad jis kažkuo lenkia laiką.

Namas taip paprastai prisitaikė prie natūralios erdvės, kad eidamas sodu galite pereiti namo stogą, net jo nepastebėdami. Būtent tuo ir žavi pati idėja. Architektas sugebėjo panaudoti gamtos formas ir statyti gyvatės, grybo, ryklio ir net gėlių formos namus.

Organiškas namas sukurtas pagal žemės riešuto kevalo pavyzdį, todėl jis yra gana erdvus. Jame yra dvi ovalios erdvės, sujungtos siauru praėjimu.

Vieną iš kamerų galima naudoti naktį ir ji yra skirta užsidaryti į vienumą. Kita yra ryški ir naudojama bendriems tikslams.

Nors vidus gali atrodyti kaip ola, iš tiesų ten yra įrengtas didelis langas, pro kurį matomas gražus peizažas, pilnas žalumos.

Kad būtų taip meniška, Javeras nusprendė sujungti visus pagrindinius namo elementus, pavyzdžiui, svetainę, virtuvę, miegamąjį, vonią, koridorių ir valgomąjį. 

Namo tikslas Javerui buvo psichologinis ir fiziologinis išsivalymas. Esant tokiam dideliam viso pasaulio užterštumui ir įtampai, šis namas nuostabioje žalioje zonoje gali tapti tikru gaiviu kurortu.

Vidinėse dalyse yra vėsiau, namas apsaugotas nuo saulės spindulių, triukšmo ir dulkių. Tai puiki vieta nusiraminti, jei jums tai būtina.

Laiptais nusileidžiama žemyn į miegamuosius, kurie šiek tiek tamsesni, kad būtų patogiau miegoti. Iš esmės, tai pusiau įkastas namas, kuris yra gana saulėtas su deramomis vėdinimo sistemomis.

Jis idealiai suprojektuotas žmogui naudotis ir gali atrodyti kaip urvas, ilgu arba kažkas panašaus į senovinį, priešistorinį pastatą, sukurtą protėvių. Bet visada jausite, kad tai – šedevras.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Related Articles

You cannot copy content of this page