Šis vėžys smogia be simptomų: pastebi, kai būna išplitęs

Mokslininkai seniai skelbia, kad viena iš pagrindinių plaučio vėžio priežasčių yra rūkymas. Vis dėlto, pastaruoju metu, kalbama ir apie kitas priežastis, galinčias sukelti šį grėsmingą ir, deja, dažniausiai mirtimi pasibaigiantį vėžį. Medikai teigia, kad šio vėžio ankstyviosiose stadijose pastebėti beveik neįmanoma, todėl dažniausiai, kai gydytojai imasi jo gydyti, būna per vėlu.

Taigi, plaučių vėžį dažniausiai sukelia ne tik aktyvus rūkymas, bet ir tam tikrų cheminių medžiagų poveikis, kai dirbama chemijos laboratorijose ir pan., oro tarša, plaučių liga, plaučių vėžio atvejai šeimoje (genetika), silpnas imunitetas, pasyvus rūkymas.

Naujausiuose Didžiosios Britanijos moksliniuose tyrimuose skelbiama, kad sergamumas plaučių vėžiu susijęs su aukščiu, kuriame gyvenate. Kitaip tariant, aukštumose, kalnuose gyvenantys žmonės serga daug rečiau už tuos, kurių miestai yra įsikūrę žemumose.

Paaiškinimas labai paprastas: viskas susiję tiesiogiai su oru, kuriuo kvėpuojame. Turėtumėte suklusti ir būtinai savimi rūpintis. Bent kelis kartus per metus atliekami bendrieji kraujo tyrimai bei rentgenografija gali parodyti tam tikrus pokyčius plaučiuose.

Svarbu atminti, kad kai jau pajusite pirmuosius požymius, tokius kaip kosėjimas ar spjaudymas krauju, gali būti per vėlu.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus