Gyvūnai

Šiukšlinėje kapstėsi kažkas plikas. Kai tik veterinarai suprato kas tai, puolė gelbėti vargšo

Ne, tai ne katė-sfinksas ir net ne begemotas. Tai beplaukė ir neįtikėtinai liūdna meška, vardu Eli. Ją rado šiukšlyne viename iš Kalifornijos miestų. Ten gyvūnas bandė rasti maisto.

Jauna meška be kailio miesto gatvėse pasirodė 2017 metais prieš Kalėdas. Gatvės gyvūnų problemomis turėjo užsiimti laukinės gamtos apsaugos organizacija. Tačiau specialistai negalėjo suprasti, kas tai per gyvūnas. Pažinti jame mešką buvo ypač sunku.

Kaip identifikuoti asmenybę pagal ausis, uodegą ir nosį?

Vargšą gyvūną išsiuntė į specialų centrą, kad išsiaiškintų asmenybę. Netrukus pavyko nustatyti rūšį ir veislę.

Pasirodė, šis nesuprantamas žvėrelis – amerikinis juodasis lokys. Lytis – moteriška. Meška liko be plaukų dėl ūmios niežų formos. Susirgimą sukelia erkės.

Laukinių gyvūnų apsaugos centro darbuotojai parašė žurnalistams:

„Tai išties unikalus atvejis. Gyvūno foto tikrai nuvedė mus į aklavietę. Mes negalėjome suprasti, kas tai per žvėrelis be kailio. Bijojome blogiausio, tačiau tikėjomės geriausio. Kad išgelbėtume mešką, nedelsdami kreipėmės į veterinarus“.

Kai ši meškutė atvyko į organizaciją, buvo sunku pavadinti ją gražuole. Vargšės oda buvo susiraukšlėjusi, joje matėsi žaizdos. Meškos snukutyje buvo galima įskaityti tik dvi emocijas: liūdesys ir beviltiškumas. Gyvūnai išreiškia emocijas dar geriau, nei žmonės.

Iš išvaizdos specialistai nustatė, kad meškos amžius – ne daugiau nei metai. Tačiau dantų būklė teigė kitaip.

Dantys buvo pakankamai susidėvėję. Tai leido daryti išvadą, kad meškai apie 3 m. Vargšės ūgis ir vystymasis atsiliko. Susirgimai ir nusilpęs organizmas – faktoriai, kurie sukėlė tokias pasekmes.

Veterinarai apsiėmė rūpintis augintine. Jie davė meškai Eli vardą.

Tolesnis plikos meškutės gyvenimas. Kaip susiklostė jos likimas?

Visus metus vargšė meška bandė grįžti į pilnavertį gyvenimą ir nugalėti ligą. Gelbėtojų komanda tikėjosi, kad meškutę bus galima grąžinti į laukinę gamtą – jos natūralią gyvenamąją aplinką.

Džiugina, kad Eli sugebėjo nugalėti stresą. 2019 metų Kalėdas ji praleido ramiai, skirtingai nei praeitas Kalėdas, kurias jai teko švęsti kontroliuojamai veterinarų.

Tais pačiais metais Eli išsiuntė į rančą, kuri priklauso gyvūnų apsaugos bendrijai. Ją pavadino meška su charakteriu. Specialistai prognozuoja, kad Eli bus gyvybinga ir aktyvi meška, nepaisant visų bėdų, kurias jai teko patirti gyvenime. Mes turime didžiulę viltį, kad Eli galės gyventi pilnavertį laimingą gyvenimą.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Related Articles

You cannot copy content of this page