Skaudi telšiškių drama: netikėtai smogęs virusas sugriovė šeimos gyvenimą

Kiekvieno vaiko pirmieji metai būna patys svarbiausi jo gyvenime. Vaikai pirmą kartą išbando įvairiausius dalykus, sužino naujus skonius ir formuoja savo asmenybę. Dveji metai – tik tiek laiko Sigita Skirienė galėjo pasidžiaugti savo sveiku sūnumi Nojumi. Būtent tokio amžiaus sulaukusį berniuką užklupo baisi liga, kuri pakeitė dvimečio gyvenimą negrįžtamai.

Dabar Nojui – ketveri metai. 29 – erių berniuko mama telšietė Sigita Skirienė pasakoja, kad kaip ir visoms mamoms, jos sūnus jai yra pats mylimiausias ir kupinas ypatingų savybių.

„Kiek jį prisimenu, jis iki dvejų metų buvo labai gyvybingas, meilus ir judrus vaikas. Vis atbėgdavo pas mane, švelniai apsikabindavo ir pabučiuodavo. Manau, šios jo savybės yra išlikusios ir dabar.

Kai jam pasakoju, atrodo, kad jis prisimena.

Tik pasakyti vaikas to garsiai jau nebegali…“, – savo berniuko istoriją pasakoja moteris.

Galbūt Nojus vis dar dabar galėtų meiliai atbėgti ir apkabinti savo mamą, tačiau vos dviejų metų vaiką užklupo netikėta ir žaibiškai išplitusi liga.

„Nojui buvo lygiai du metukai, kai jis susirgo. Tuomet išvykome į Telšių ligoninę, o iš ten reanimobiliu buvome išvežti į Klaipėdos reanimaciją, kurioje išbuvome beveik du mėnesius komoje“, – sako ji.

Tačiau iš po komos berniukas pabudo visai kitoks, o viskas ką jis galėjo padaryti – tik pramerkti savo akis.

„Jis negalėjo kalbėti ir vaikščioti, nejudino rankų, kojų, nenulaikė galvos“, – skaudžias akimirkas prisimena S. Skirienė.

Nuo viruso iki smegenų encefalito

Pirmiausia berniukui buvo diagnozuotas roto virusas, kuris vėliau vėliau žaibiškai perėjo į smegenų encefalitą. „Po smegenų encefalito jam buvo atlikta dirbtinė koma. Vėliau Nojų užklupo labai daug ligų. Atrodė, kad tuo metu geriame praktiškai visus antibiotikus, kokių jų buvo. Niekas nežinojo iš pradžių, nuo ko ir kaip jį gydyti. Staigiai nusilpo jo imunitetas, ten bebūnant išbyrėjo jo dantukai“, – pasakoja moteris.

Dabar Nojus sulaukė jau ketverių metų, tačiau bėgioti su bendraamžiais kieme jis negali. Berniukui reikalinga nuolatinė kiekvieną dieną atlikinėjama reabilitacija. Jam būtini masažai, kineziterapija ir apsilankymai pas logopedę. „Kai grįžome iš ligoninės prieš dvejus metus, jis žiūrėjo tik į vieną tašką, nerodė jokių gestų ar emocijų. Šiandien mes turime bent jau labai ryškias emocijas. Nojus moka pakelti rankas ir kojas, kai jį kutenu ar kalbinu.

Matosi bent jau kažkokie žingsniai į priekį.

Kiekvieną dieną turime mankštintis, nes jeigu bent kelias dienas nesijudiname, jam automatiškai stingsta sausgyslės ir raumenys“, – atvirauja S. Skirienė. Kaip S. Skirienę patikino medikai, berniuko ateitis priklauso tik nuo to, kiek darbo į jo sveikatą jie kartu įdės.

„Ateitis priklauso ir nuo paties Nojaus bei jo smegenų. Kuo didesnis darbas bus įdėtas, kuo daugiau mes jį vis judinsime ir masažuosime, tuo bus didesnė tikimybė, kad viskas atsistatys. Jeigu nesistengsime, nieko ir nepasieksime“, – sako moteris.

Reabilitacija – Slovakijos klinikoje

Šiandien pagrindinė problema, su kuria susiduria S. Skirienė ir Nojus – pinigų trūkumas reabilitacijai. „Norint reabilituoti Nojų, turiu prašyti visų Lietuvos ir kitų šalių gyventojų pagalbos. Mūsų valdžiai mažiausiai rūpi tokios paprastų žmonių problemos. Tavo vaikas – tavo ir bėdos“, – atvirauja ji.

Šiuo metu reikalinga suma Nojaus gydymui – 6 000 eurų. Tiek kainuoja viena kelionė į Slovakijos kliniką, kurioje yra gydomas berniukas. „Toje klinikoje yra gydomi vaikai ir suaugusieji, kurie serga neurologinėmis ligomis. Mums rekomenduojama joje apsilankyti kas pusę metų, praleidžiant ten dvi savaites“, – pasakoja Nojaus mama.

Žinoma, pagalbos moteris sulaukia ir iš savo artimųjų bei aplinkinių žmonių. „Jeigu prireikia pagalbos, prašau savo brolio, kuris gyvena Telšiuose. Kadangi kitas mano brolis gyvena Norvegijoje, jis tiek padėti negali.

Tačiau labiausiai padeda mano mama. Ji mane išleidžia, kiek galima nueiti į darbą. Bet dirbti yra sunku, kadangi Nojus pastoviai turi važiuoti į reabilitacijas“, – sako Telšiuose dirbanti pareigūne moteris.

Moteris sako, kad tokia staigi virusinės ligos komplikacija Lietuvoje – itin retas reiškinys. „Kiek mums teko būti Klaipėdoje, patys daktarai stebėjosi tokiu greitu virusinės ligos perėjimu į smegenų encefalitą. Buvo žaibinė komplikacija“, – sako ji.

Jei ir jūs norite suteikti Nojui galimybę gydytis, tai galite padaryti žemiau nurodytu būdu: Gavėjas: Sigita Skirienė Banko sąskaita / IBAN :LT432140030001832561 AB Luminor bankas Banko kodas 40100 Swift kodas AGBLLT2X Paypal: sigita.skiriene@gmail.com

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus