Štai kaip juodasis šokoladas veikia jūsų nuotaiką, imunitetą ir atmintį

Juodasis šokoladas, kuriame yra didelė kakavos koncentracija, sumažina streso lygį, uždegimus, pakelia nuotaiką, gerina atmintį ir imunitetą. Tokie duomenys buvo gauti atlikus du naujausius tyrimus.

Kasmetiniame susirinkime „Eksperimentinė biologija“ San Diege šiemet buvo paskelbti dviejų tyrimų rezultatai.

Paaiškėjo, kad šokoladas, kuriame yra ne mažiau kaip 70 proc. kakavos, teigiamai veikia kognityvinius procesus, taip pat endokrininę bei širdies ir kraujagyslių sistemas.

Li Berkas, pagrindinis tyrimų autorius ir Loma Lindos universiteto Medicinos mokslų tyrimų mokyklos dekano padėjėjas, paaiškino eksperimento esmę.

Pirmiausia dalyviams davė 48 gramus tamsaus šokolado. Tada jie valgė po plytelę šokolado kas dvi valandas, kol užsnūdo. Tai truko kelias dienas.

„Kraujo tyrimai parodė, kad šokoladas padidino genų, priešuždegiminių agentų ir ląstelių, kurios kovoja su pavojingomis infekcijomis, aktyvumą“, – paaiškino Berkas.

Vėliau Berko grupės mokslininkai tyrė smegenų reakciją valgant tamsųjį šokoladą. Jie naudojo elektroencefalogramą (EEG), kad užfiksuotų smegenų gama ritmus.

Tyrėjai nustatė, kad gydymas šokoladu turi teigiamos įtakos smegenų veiklai, ypač pažinimo funkcijai ir kūrybiškumui. Mokslininkai sužinojo, kad tokia įtaka išlieka net praėjus dviem valandoms, kai suvalgoma šokolado.

Dviejuose tyrimuose dalyvavo 10 žmonių. Bet darbo rezultatai kol kas nepaskelbti nė viename recenzuojamame mokslo žurnale.

Berkas pasakojo, kad jo komanda ir toliau tyrinės, kiek šokolado reikia suvalgyti, kad būtų paveikta smegenų veikla. Jis prisipažino, kad ir pats kasdien suvalgo truputį juodojo šokolado.

„Tyrimus apmokėjo universitetas ir tai nesusiję su šokoladą gaminančiomis kompanijomis“, – pridūrė Berkas.

O ką jūs manote apie šį tyrimą?

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus