Idomybes

Štai kuo gresia miegas šalia knarkiančio partnerio

Kurtinantis knarkimas prie ausies gali apsunkinti net pačius tvirčiausius santykius.

O dabar dar mokslininkai atrado, kad nepakenčiamas partnerio knarkimas gali pakenkti jūsų fizinei ir psichinei sveikatai!

Britų knarkimo ir miego  apnėjos asociacija paviešino duomenis, pasak kurių, net 20 mln.britų neišsimiega dėl to, kad partneris knarkia! Jei ką, Didžiosios Britanijos populiacija – 66 mln.

Be to, miego trūkumas silpnina organizmo sugebėjimą atsistatyti ir atlikti svarbias biologines funkcijas – tokias kaip medžiagų apykaita ir atminties konsolidacija.

Priedo miego trūkumas sukelia didelį kiekį klaidų darbe, sulėtėjusį mąstymą ir sumažėjusį darbingumą.

O ir pačiam knarkliui yra apie ką susimąstyti: knarkimas susijęs su nuolatiniu dirglumu, kuris blogai atsiliepia santykiams. O neigiama aplinka namuose gali išprovokuoti stresą, uždegimą, apetito sutrikimus ir imuniteto nusilpimą.

Tokių išvadų priėjo Kanados mokslininkai, tyrę knarkimo įtaką klausai. Jie tyrė 4 poras, kuriose pas vieną iš partnerių buvo miego apnėja.

Tyrimas parodė, kad pas visus 4 partnerius buvo klausos sutrikimų, tolygių miegui šalia veikiančio mechanizmo, ypač toje ausyje, kuri buvo nukreipta į knarkiantįjį.

O specialistai iš Imperatoriškojo mokslų koledžo Londone nustatė, kad knarkimas didina spaudimą. Jų tyrimai liudija, kad kuo didesnis triukšmo lygis, tuo didesnė hipertonijos rizika. Hipertonija savo ruožtu didina demencijos, širdies ir kraujagyslių bei inkstų susirgimų išsivystymo riziką.

Taigi, knarkimas visiškai nėra toks nekaltas, kaip jūs manėte!

Tai jums tikrai patiks!

Beautiful housewife sitting on a chair in light dress. She is holding phone on hers chest. Her eyes are closed and she is romantic dreaming. On the table is iron and laundry to be ironed and packed in brown suitcase in the background. Looks like very hot day. Photo post processed in retro style with grain added. This photo is a part of big fashion series. High resolution.

 

Related Articles

You cannot copy content of this page