Staigmena Lietuvos vairuotojams: neišsisuks net greitį viršiję minimaliai

Jau kelis mėnesius mūsų vairuotojus keliuose stebi ne tik visiems mums pažįstami stacionarūs greičio matuokliai, bet ir šalyje diegiama vidutinio greičio matavimo sistema. Baudų ji pažeidėjams dar nesiunčia, bet pirmųjų mėnesių statistika – šokiruojanti. Užfiksuoti šimtai tūkstančių leistino greičio nesilaikančių vairuotojų.

Netrukus vidutinio greičio pažeidimai – nebus tik skaičiukas statistikoje, bet ir taps skyle kelių gaidelių biudžete.

Anot policijos – neišsisuks ir minimaliai greitį viršiję vairuotojai. Vidutinio greičio matuokliai Lietuvos keliuose pradėti diegti rudenį. Ir per kelis pirmus dar tik bandomojo darbo mėnesius jau rodo rezultatus – užfiksavo per pusę milijono vidutinio greičio viršijimo atvejų. Štai vien per lapkritį bent 1 km/h leistiną greitį šių kamerų stebimuose ruožuose viršijo net 220 tūkst. vairuotojų. Dalis pažeidėjų tikri greičio mėgėjai.

Aplink Vilnių vidutinis greitis bus matuojamas bent keturiose kelių kilometrų ilgio kelio atkarpose, dviejose – prie Marijampolės, trijose vietose aplink Panevėžį, netoli Tauragės, Šilutės, Palangos, Telšių, Utenos ir kitur.

Žadama, kad iki 2020 m. tokių vidutinio greičio matavimo atkarpų bus jau visas šimtas. Vieniems vairuotojams tai džiugi žinia, kitiems rūpestis. Šiemet Lietuvos keliuose žuvo maždaug 8 proc. daugiau žmonių nei pernai. Nesaugus ar neleistinas greitis lemia 2/3 eismo nelaimių. Labiausiai vidutinio greičio matavimo sistemą pajus 10-20 km/h greitį viršijantys vairuotojai. Anot kelių policijos jie neliks nebaudžiami, ateityje jie gaus bent jau įspėjimus už minimalų greičio viršijimą. Sistema oficialiai bus įjungta pirmąjį ateinančių metų ketvirtį.

www.tv3.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus