Stebėtojai: per sprogimą ginklų sandėlyje Sirijoje žuvo 39 civiliai

Per sprogimą ginklų sandėlyje Sirijos šiaurės vakarinėje Idlibo provincijoje sekmadienį žuvo 39 civiliai, įskaitant 12 vaikų, pranešė stebėtojai.

Sprogimas įvyko sukilėlių kontroliuojame Sarmados mieste, su Turkija besiribojančioje Idlibo provincijoje.

Įvykio vietoje esantis agentūros AFP korespondentas sakė, kad dėl sprogimo, kurio priežastis kol kas nežinoma, sugriuvo du pastatai. Gelbėtojai turėjo buldozeriu pašalinti griuvėsius, kad ištrauktų įstrigusios žmones.

Britanijoje veikiančios Sirijos žmogaus teisių observatorijos vadovas Rami Abdelis Rahmanas sakė, kad žuvusiųjų skaičius nuo pirminio – dvylikos civilių – išaugo po to, kai iš po pastato griuvėsių buvo ištraukta daugiau kūnų.

„Sprogimas įvyko ginklų sandėlyje, kuris buvo gyvenamajame name Sarmadoje“, – sakė jis. Tačiau jo teigimu, sprogimo priežastis kol kas yra nežinoma.

Anot R. A. Rahmano, dauguma žuvusiųjų yra „Hayat Tahrir al-Sham“ grupuotės kovotojų šeimų nariai. Šiai grupuotei vadovauja džihadistai iš buvusios „Al-Qaeda“ atšakos Sirijoje.

Sirijos prezidentas Basharas al-Assadas (Bašaras al-Asadas) yra perspėjęs, kad vyriausybinės pajėgos ketina perimti Idlibo provincijos kontrolę po to, kai Rusijos padedamos jos išvis sukilėlius iš kitų teritorijų.

Šiuo metu Idlibo provincijoje gyvena maždaug 2,5 mln. žmonių.

Nuo pilietinio karo Sirijoje pradžios 2011 metais jau žuvo daugiau nei 350 tūkst. žmonių, o milijonams teko palikti savo namus.

šaltinis www.bns.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus