Sulaikyti latviai, gabenę 12 migrantų iš Vietnamo

Trečiadienį pasienyje su Lenkija sulaikyti du latviai, nelegaliai gabenę 12 migrantų iš Vietnamo.

Kaip pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), ties Kalvarijos savivaldybės Salaperaugio kaimu pasieniečiai patikrinti sustabdė keliu Marijampolė – Suvalkai vienas paskui kitą važiavusius automobilius „Kia Carens“ ir „Lexus RX350“.

Abi mašinos buvo pažymėtos latviškais registracijos numeriais ir netrukus būtų kirtusios Lietuvos sieną su Lenkija.

Prie „Kia Clarens“ vairo sėdėjęs 31 metų Latvijos pilietis pateikė tvarkingus asmens ir automobilio dokumentus. Transporto priemonės apžiūros metu pasieniečių dėmesį patraukė ant galinės sėdynės užmestas juodas apklotas. Paaiškėjo, kad po juo tūno keturi vyrai.

Atidarę „Kia Clarens“ bagažinę joje pasieniečiai rado dar du susirangiusius žmones. Toks pat radinys VSAT pareigūnų laukė ir „Lexus RX 350“ automobilyje, kurį vairavo taip pat tvarkingus dokumentus turėjęs 43 metų Latvijos pilietis.

Ant galinės sėdynės susispaudę keliavo keturi vyrai, dar pora jų buvo bagažinėje.

Netrukus pasieniečiai išsiaiškino, kad visi 12 sulaikytų vyrų yra Vietnamo piliečiai. Šių užsieniečių pasuose, kaip įprasta tokiais atvejais, nebuvo Šengeno vizų, suteikiančių teisę jų turėtojams legaliai atvykti ir būti bendrijos erdvėje.

Sulaikytų nelegalių migrantų amžius yra nuo 16 iki 30 metų.

Pirminiais duomenimis, abu latviai automobiliais vietnamiečius gabeno iš Latvijos per Lietuvą į Lenkiją. Iš čia jie, įtariama, būtų tęsę kelionę į kurią nors Vakarų Europos valstybę. VSAT Varėnos rinktinėje dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Už tai gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki šešerių metų. Po apklausų abu latvius pasieniečiai uždarė į areštinę, o vietnamiečius – į Kalvarijos užkardoje esančias specialias sulaikymo patalpas.

šaltinis www.bns.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus