Tėvams gėda skaityti vaikams skirtą knygą apie seksualinį švietimą

Šią ketvirtadienio pavakarę, 17.35 val., LNK laidoje „Yra, kaip yra“ specialistai ir tėvai diskutuos apie mokyklose ir darželiuose naudojamą literatūrą bei bandys atsakyti į klausimą, nuo kada su vaikais reikia pradėti kalbėti apie lytinį švietimą. Psichologas Linas Slušnys teigia, kad skandinavų parengtoje lytinio švietimo programoje nurodoma, jog apie tai reikia pradėti kalbėti jau nuo pirmos klasės.

Psichologas sakys, kad vaikai lyčių skirtumus pradeda suvokti būdami 4–5 metų, o pradėti kalbėti apie lytinį švietimą su vaiku paauglystėje jau gali būti per vėlu.

Knygutės „Iš kur atsiranda vaikai“ autorė Rasa Andrikienė laidoje teigs, kad blogiausia, kai patys tėvai vengia kalbėti apie lytinį švietimą su savo vaikais. Rasos išleista knyga pasibaisėjo ne vienas tėvas, o daugelis jai yra sakę, kad jiems net gėda skaityti tokią knygą. Tačiau Rasa rami – knygą vertinę psichologai nustatė, kad ji tinkama vaikams.

„Kam reikalingos tokios iliustracijos šešerių metų vaikams?“ – laidoje klaus dviejų vaikų tėvas Tomas.

Leidyklos „Alma Littera“ vadovė Danguolė Viliūnienė sako, kad leidėjai susiduria su nemenkomis problemomis dėl keisčiausių tėvų interpretacijų ir iš to kyla didelių skandalų. Moteris prisimins vieną tokių, kai spalvinimo knygutėje viena mama pastebėjo kanapės lapą, nors iš tiesų ten buvo vaizduojamas klevo lapas.

Visą laidą žiūrėkite šią ketvirtadienio pavakarę, 17 val. 35 min., per LNK.

www.alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus