Trumpas priėmė Macroną Baltuosiuose rūmuose

AV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) antradienį oficialiai priėmė Prancūzijos lyderį Emmanuelį Macroną (Emanuelį Makroną) Baltuosiuose rūmuose.

Prezidentas ir jo sutuoktinė Melania (Melanija) pasitiko E. Macroną ir pirmąją Prancūzijos ponią Brigitte Macron (Bridžit Makron) ant raudonojo kilimo šalia Baltųjų rūmų.

Priėmimas buvo itin pompastiškas; ceremonijoje dalyvavo beveik 500 JAV karių iš visų penkių kariuomenės padalinių.

Renginyje dalyvauja ir JAV viceprezidentas Mike’as Pence’as (Maikas Pensas), keli D. Trumpo administracijos nariai, įstatymų leidėjai ir kariškių šeimos. JAV ir Prancūzijos prezidento kalbų klausėsi ir Mayos Angelou (Majos Andželou) prancūzų dvikalbės mokyklos moksleiviai iš Merilando.

D. Trumpas savo kalboje padėkojo E. Macronui už Prancūzijos oro pajėgų dalyvavimą anksčiau šį mėnesį surengtoje karinėje operacijoje prieš Damasko režimą.

„Jūsų vizitas, ponas prezidente, vyksta svarbiu metu, kai mes drauge su draugais britais ir Prancūzija neseniai ėmėmės ryžtingų priemonių ir atsakėme į Sirijos režimo cheminio ginklo panaudojimą. Noriu padėkoti jums asmeniškai, prezidente Macronai, Prancūzijos armijai ir prancūzų tautai už nepalaužiamą partnerystę. Jie (aviacijos smūgiai) buvo absoliučiai neįtikėtini. Ačiū“, – sakė D. Trumpas.

Tuo tarpu E. Macronas pabrėžė artimus ryšius tarp savo šalies ir Jungtinių Valstijų.

„Amerika mano šaliai reiškia nesibaigiančias galimybes“, – sakė Prancūzijos vadovas, stovėdamas šalia D. Trumpo.

„Prancūzija su jūsų šalimi turi bendrą laisvės ir taikos idealą“, – pridūrė jis.

E. Macronas taip pat gyrė prancūzų kovą George’o Washingtono (Džordžo Vašingtono) pusėje per Amerikos revoliuciją, kai buvo padėti abiejų šalių bendradarbiavimo pamatai.

D. Trumpas ir E. Macronas taip pat išreiškė užuojautą Kanadai dėl išvakarėse įvykusio incidento, kai mikroautobusui įsirėžus į minią žuvo 10 žmonių.

Prancūzijos prezidentas, kurio santykiai su D. Trumpu yra gerokai artimesni nei daugumos jo kolegų Europoje, sakė, kad jo šalis bendradarbiauja su JAV reaguojant iššūkius, susijusius su terorizmu, Šiaurės Korėja ir Iranu.

E. Macronas per savo vizitą mėgins įtikinti JAV prezidentą nesitraukti iš Irano branduolinio susitarimo ir apsvarstyti savo sprendimą pasitraukti iš Paryžiaus klimato sutarties.

Kiek vėliau D. Trumpas ir E. Macronas surengs bendrą spaudos konferenciją, o vakare JAV prezidentas rengia pirmąją savo valstybinę vakarienę Prancūzijos lyderio garbei.

šaltinis www.bns.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus