Trys Šiaurės Korėjoje kalinti amerikiečiai išlaisvinti ir išvyko namo: Trumpas

Trys Šiaurės Korėjoje kalinti amerikiečiai buvo išlaisvinti ir vyksta namo drauge su JAV valstybės sekretoriumi Mike’u Pompeo (Maiku Pompėjumi), trečiadienį pranešė Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas).

„Džiaugiuosi galėdamas pranešti, kad valstybės sekretorius Mike’as Pompeo skrenda iš Šiaurės Korėjos su trimis nuostabiais džentelmenais, kurių visi labai laukia. Atrodo, jie jaučiasi gerai“, – parašė JAV lyderis socialiniame tinkle „Twitter“.

D. Trumpas sakė, kad dalyvaus, kai ketvirtadienį 2 val. Vašingtono (9 val. Lietuvos) laiku M. Pompeo trys „svečiai“ nusileis Endriuso oro pajėgų bazėje netoli sostinės.

Šių trijų Amerikos piliečių Kim Dong-chulo (Kim Dongčulo), Kim Sang-duko (Kim Sangduko) ir Kim Hak-songo (Kim Haksongo) paleidimas nebuvo netikėtas. Jis laikomas Šiaurės Korėjos geros valios ženklu, ruošiantis D. Trumpo ir šalies lyderio Kim Jong Uno (Kim Čen Uno) susitikimui.

Pietų Korėjoje gimęs amerikietis pastorius Kim Dong-chulas Šiaurės Korėjoje buvo sulaikytas 2015 metais ir apkaltintas šnipinėjimu. 2016-aisiais jam buvo skirta 10 metų sunkiųjų darbų.

Kim Hak-songas ir Kim Sang-dukas, dar žinomas kaip Tony Kimas (Tonis Kimas), buvo sulaikyti pernai įtariant „priešiška veikla“. Jie abu dirbo užsienio protestantų įkurtame Pchenjano mokslo ir technologijų universitete.

D. Trumpas taip pat pranešė, kad M. Pompeo turėjo „gerą susitikimą“ su Kim Jong Unu ir pagaliau buvo susitarta dėl konkrečios viršūnių susitikimo vietos ir laiko.

Šiame istoriniame susitikime bus kalbama apie Korėjos pusiasalio denuklearizaciją.

Vašingtonas reikalauja, kad Šiaurės Korėja atsisakytų savo branduolinių ginklų programos.

šaltinis www.bns.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus