Turtingiausias 2017-ųjų lietuvis: pavardė ta pati, o turtas per metus dar labiau padidėjo

Pagrindinis „Vilniaus prekybos“ įkūrėjas Nerijus Numavičius ir šiemet išlieka turtingiausiu Lietuvos žmogumi. Per metus jo turtas padidėjo 50 mln. Eur (3,7 proc.) ir dabar jo vertė siekia 1,4 mlrd. eurų. Už šią sumą galima nupirkti dangoraižį Londone, pavyzdžiui, „Leadenhall Building“.

Įspūdingo dydžio turtą N. Numavičius susikrovė iš mažmeninės prekybos, nekilnojamojo turto ir investicijų. Dešiniąja verslininko ranka nurodomas kitas buvusio „VP dešimtuko“ narys Ignas Staškevičius.

TURTINGIAUSIŲ ŠALIES GYVENTOJŲ SĄRAŠE – TIK VIENAS MILIJARDIERIUS

Tačiau Šilalėje gimęs 50-metis verslininkas N. Numavičius gyvenamąja vieta jau nurodo nebe Vilnių, o Londoną.
Jungtinė Karalystė tampa ne tik N. Numavičiaus gyvenamąja vieta, bet ir, atrodo, nauja investicijų kryptimi. Su turtingiausiu lietuviu susijusi bendrovė „Klarus Capital Limited“ už 33,6 mln. svarų sterlingų įsigijo „McColl’s Retail Group PLC“ 9,9 proc. akcijų paketą. „McColl’s“ yra antras pagal dydį Jungtinės Karalystės vadinamųjų convience (mažo ploto) parduotuvių tinklas, kurį sudaro 1650 prekybos vietų.

2016 m. gautas pajamas N. Numavičius deklaruos ir mokesčius mokės jau Didžiojoje Britanijoje.

Lietuvoje jo su partneriais sukurtas parduotuvių tinklas „Maxima“ išgyveno neramius laikus ir kainų karą su rinką sudrebinusiu Vokietijos prekybos milžinu „Lidl“. Arši konkurencinė kova nurėžė dalį „Maximos“ pelno.

2016 m. Lietuvoje N. Numavičius įkūrė šeimos biurą TALKA LT. Šiemet lapkritį pranešta, kad verslininkas tėvynėje įsteigė investicijų bendrovę „Agile Finance Lietuva“. Pranešta, kad bendrovė ieškos galimybių investuoti Europoje.

N. Numavičius yra 2016 m. įkurto Vilniaus universiteto fondo dalininkas ir valdybos narys. Neliečiamojo kapitalo fondo uždarbis bus naudojamas moksliniams tyrimams.

Turtingiausias lietuvis N. Numavičius 2015 m. vedė ekonomistę Kaetaną Leontjevą, turi dukrą ir sūnų iš pirmosios santuokos. Pastarasis, Nikodemas, žaidžia Lietuvos jaunių (U-18) ledo ritulio rinktinėje. Pietų Korėjoje vykusiame pasaulio jaunių ledo ritulio čempionate II divizione iškovojo bronzą.

www.alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus