Tyrėjai pateikė penkis įrodymus apie šunų naudą.

Už ką mes vertiname šunis? Žinoma, kad už jų neįtikėtiną ištikimybę! Šie nuostabūs gyvūnai myli savo šeimininką bet kokį, nepriklausomai nuo jo išvaizdos, charakterio, materialinės padėties arba socialinio statuso.

Mokslininkai įvardijo 5 reikšmingas priežastis, kodėl mums verta auginti keturkojį draugą.
1. Šunys gelbsti nuo depresijos.
Šunų dėka žmonės jaučia, kad jie yra kažkam reikalingi. O tai – labai efektyvus vaistas nuo depresijos!
2. Šunys gydo nuo įvairių ligų.
Taip, šie gyvūnai tikrai gali išgydyti daug ligų. Vaikui, kurio namuose yra šuo, 50% mažesnė tikimybė susirgti astma, egzema, dermatitu ir alergija dulkėms.
3. Šunys gydo psichikos sutrikimus.
Didžiojoje Britanijoje ir JAV šunys jau seniai padeda žmonėms, sergantiems epilepsija. Neaišku, kaip jie jaučia šio priepuolio artėjimą, tačiau – tai yra įrodytas faktas. Kai epileptikas “atsijungia”, jo apmokytas naminis gyvūnas pakiša savo kūną ir amortizuoja kritimą. Ir po to šuo pradeda kviesti pagalbą.
4. Šunys gelbsti gyvybę.
Kai kurie šunys turi universalią kraujo grupę, todėl jie sėkmingai naudojami kaip donorai kitiems gyvūnams (pvz., katinams).
Specialiai apmokyti šunys gali prieš 15 minučių įspėti šeimininką apie insulto artėjimą.
5. Šunys – puikūs vaikų pedagogai.

Šunys yra nuostabūs vaikų pedagogai. Jie moko vaikus gerumo ir atjautimo, plečia jų akiratį ir ugdo pagarbų elgesį su kitais. Paaugliams keturkojis draugas mažina agresijos pasireiškimus ir ugdo savarankiškumą, atsakomybės jausmą ir toleranciją.

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus