Idomybes

Ukrainoje rado kaimą, kuriame gyvena vos vienas žmogus

Šiuolaikinis Ukrainos žemėlapis priskaičiuoja ne mažiau 5000 nykstančių kaimų, viename tokių, Ternopolio krašte, liko vienintelis gyventojas, pensininkas Michailas Čavurskis. Černovojės kaime, 2007- ųjų surašymo duomenimis gyveno 32 žmonės, bet jau prieš porą metų kaimiečiai paliko savo namus ir persikėlė į daugiau apgyvendintą Mečiščevo gyvenvietę.

Savo laiku Černovojė buvo nemažas kaimas, čia buvo daugiau nei 70 kiemų, pradinė mokykla ir infrastruktūra. Tačiau prieš du metus mokykla ir vienintelė parduotuvė užsidarė ir tik Michailas liko ūkininkauti gimtajame kaime.

Jis vis taip pat laiko galvijus, jo tvarte gyvena arklys, karvė-maitintoja ir naminiai paukščiai. Jis toliau
dirba laukus ir sodina daržą, kad išmaitintų save ir gyvulius.

Liūdna, kad jam, nuo gimimo gyvenusiam Černovojėje, tenka stebėti kaimo, kadaise prižiūrėto ir triukšmingo, tuštėjimą. Įdomu, kad Černovojė anksčiau vadinosi Mečiščevsko Mololochu ir turėjo savarankiškos gyvenvietės statusą iki Ukrainai įstojant į TSRS sudėtį.

Mokslininko Bogdano Klimkos duomenimis, kaimas įkurtas senovinės gyvenvietės vietoje, ankstesnis jo pavadinimas kilęs nuo pagonių dievybės Molocho, kurio vardą sieja su žmonių aukojimu.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Related Articles

You cannot copy content of this page