Už nužudymą beisbolo lazda – 8 metai kalėjimo

Vilniaus apygardos teismas pirmadienį kalėti 8 metus nuteisė Dmitrijų Brylą – jis pripažintas kaltu beisbolo lazda mirtinai sužalojęs kitą jauną vyrą.

„Pagal bylos aplinkybes įrodyta, kad būtent jūs beisbolo lazda sudavėte vėliau mirusiam J. R. į galvą, įvyko kraujavimas ir jis vėliau mirė“, – kreipdamasis į nuteistąjį sakė teisėjas Audrius Cininas.

Nusikaltimas įvykdytas šiemet kovą Popieriaus gatvėje, Vilniuje, įtariama, per konfliktą.

D. Brylas pripažintas kaltu ir sukėlęs fizinį skausmą kitam asmeniui, už tai jam skirta 6 mėnesių laisvės atėmimo. Galutinė bausmė už abu nusikaltimus – 8 metai.

Teisėjas A. Cininas sakė, kad, remdamasis ekspertų išvada, atmeta argumentus, jog nukentėjusysis buvo sužalotas kitoje vietoje. Ekspertai nustatė, kad beveik visi sužalojimai padaryti vienu metu, o tokius sužalojimus, kokie buvo nustatyti, negalima padaryti jokiu kitu įrankiu, tik beisbolo lazda. D. Brylas pripažino, kad atsinešė beisbolo lazdą. Atmesta tikimybė, kad vyras galėjo būti sužalotas ramentu.

Teisėjas sakė skyręs minimalią bausmę, kokią tik numato įstatymas už nužudymą. Atsižvelgta, kad nukentėjusysis elgėsi nerūpestingai, net ir sužalotas beisbolo lazda girtavo toliau. Jo organizme rasta 2,2 promilės alkoholio. Pasak teisėjo, įprastinėmis sąlygomis tokia žaizda nėra mirtina.

Nuteistajam teks atlyginti 816 eurų laidojimo išlaidų, jokių kitų ieškinių nepriteista. Salėje nukentėjusiųjų nebuvo matyti. D. Brylas ramiai klausė nuosprendžio ir jo motyvų, nesiginčijo su teisėju. Tuo metu jauna moteris žurnalistams prisistatė esanti nuteistojo šešių vaikų mama ir tikino, kad vaikų tėvas šmeižiamas, tiesa byloje esą nenustatyta, trukdė žurnalistams filmuoti it fotografuoti, ragino nuteistąjį dengtis veidą.

www.bns.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus