Valdantieji žada įstatymą dėl viešojo sektoriaus darbuotojų algų augimo

Vyriausybėje pirmadienį susitikę valdančiųjų partijų ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) atstovai žada įstatymu įtvirtinti strategiją, kaip turėtų augti viešojo sektoriaus darbuotojų atlyginimai.

„Mes šiandien tik sutarėme, kad bus kitą savaitę pateiktas politinis memorandumas dėl to, kad mes iš tikrųjų pabandytume įstatymais apibrėžti, kaip viešajame sektoriuje toliau augs atlyginimai“, – žurnalistams sakė valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis.

Susitikime su ministru pirmininku Sauliumi Skverneliu dalyvavo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, Lietuvos socialdemokratų darbo partijos, „Tvarkos ir teisingumo“ bei LLRA-KŠS atstovai.

Jie tarėsi, kaip sumažinti įtampą švietimo sektoriuje, kur jau ketvirtą savaitę streikuoja kai kurių mokyklų pedagogai.

Planų dėl viešojo sektoriaus darbuotojų algų su premjeru neaptarė opoziciniai konservatoriai, Gintauto Palucko socialdemokratai ir liberalai.

Socialdarbiečių lyderis Gediminas Kirkilas pabrėžė, kad problemų su atlyginimais yra ir kituose valstybės sektoriuose.

„Mes turime turėti galų gale normalią strategiją būtent viešajam sektoriui“, – žurnalistams teigė politikas.

Vyriausybei ir švietimo profsąjungoms kol kas nepavyksta susitarti dėl mokytojų algų koeficientų didinimo penktadaliu, nekontaktinių valandų skaičiaus didinimo priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo pedagogams, taip pat pareiginės algos pastoviosios dalies funkcinių intervalų naikinimo, klasių mažinimo, mokytojo etato struktūros keitimo.

Šiuos reikalavimus iškėlė streikuojanti Andriaus Navicko vadovaujama Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga.

Vyriausybės duomenimis, visiems reikalavimams įgyvendinti reikėtų beveik 300 mln. eurų, o vien mokytojų atlyginimų koeficientų didinimas kainuotų maždaug 130 mln. eurų.

Šiuos reikalavimus Vyriausybė aptars posėdyje pirmadienį. Į jį atvyko ir A. Navickas bei kitų profsąjungų atstovai.

šaltinis www.bns.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus