Idomybes

Vardan tų, kuriuos myli: pagyvenusi britė kasmet nujoja poniu 1000 km

Kartą pajodinėjusi arkliu po gimtosios Didžiosios Britanijos platybes, Džeinė tvirtai nusprendė, kad nori kartoti tokias keliones kasmet. Per 40 metų ji nė karto neapleido tradicijos ir pasiruošusi tęsti ją tiek, kiek
jai leis sveikata.

Kasmet Džeinė Dotčin balnoja arklį ir ilgai keliauja po Didžiosios Britanijos platybes. Šiais metais 80- metė moteris leidosi į rekordinę 600 mylių kelionę iš Anglijos miesto Heksamo iki Škotijos Inverneso su vieninteliu tikslu – pasimėgauti begalinių kalnų ir lygumų grožiu, o tuo pačiu – pakeliui aplankyti pažįstamus ir draugus. Kasmetinį savo žygį Džeinė pradėjo dar rugpjūčio 31. Kelionėje pagyvenusia kumele, vardu Daimond, ją lydi nevaikštantis šuo Dinkis. Už drąsiosios jojikės nugaros viskas, ko gali prireikti kelyje: sudedama palapinė, maistas ir pirmo būtinumo daiktai. Nepaisant to, kad Džeinė nemato viena akimi, moteris per dieną sugeba nujoti ne mažiau 25 km. Paskui britė rengia stovyklą savo ir gyvūnų poilsiui bei miegui.

Meilė ilgoms kelionėms Džeinei atsirado maždaug prieš 40 metų,kai ji viena savo haflindžeriu apjojo visą pietvakarių Angliją. Pirmosios beveik 500 km ilgio kelionės tikslas buvo Somersetas, kur gyveno Džeinės draugė. Ši kelionė pilnai pakeitė britės pasaulėžiūrą ir atskleidė joje susidomėjimą ilgomis kelionėmis balne. Po to moteris įgyvendino dar kelis žygius – pas draugus į Fort Ogastą, prie Loch Neso ežero ir kitų Škotijos kalnyno žymių vietų.

Džeinė paprastai keliauja rudenį. Jos kelionės vidutiniškai trunka 7 savaites – priklausomai nuo oro sąlygų.

Britė naudoja keliones kaip dingstį apsilankyti pas pažįstamus (kurių per šiuos metus ji susirado nemažai) puodeliui arbatos arba nakvynei. Džeinė visada turi maisto, nereikalaujančio ilgo ruošimo, atsargų: dribsnių, sūrio, avižinių kruopų – ji jas užpliko pienu, kuriuo ją vaišina vietos gyventojai. Senam mobiliajam telefonui nereikia dažnos įkrovos – Džeinė sumontavo bateriją, kuri laiko įkrovimą iki 6 savaičių.

Džeinės kelionės ne visada praeina gerai. Kartais dėl blogo oro jai tenka keisti maršrutą. Keliuose dažnai
pasitaiko grubių automobilininkų, kuriems trukdo jos arklys. O ir tarp vietos gyventojų atsiranda vis
mažiau ir mažiau žmonių, kurie įsileidžia ją nakvynei į nuosavą kiemą. Tačiau nepaisant visų šių kliūčių,

Džeinė planuoja kartoti kasmetinius savo žygius tiek, kiek pavyks.

Laukinė Didžiosios Britanijos gamta bei jos ištikimieji draugai Daimond ir Dinkis suteikia jai jėgų. „Kelyje
visada nutinka kas nors įdomaus ir man niekada nebūna nuobodu“,- sako Džeinė.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Related Articles

You cannot copy content of this page