Idomybes

Veipas – pražūtinga jaunimo mada!

Veipingu vadina elektroninių cigarečių, kurios susideda iš laikiklio, atomaizerio, skysčio garintuvo ir akumuliatoriaus ar baterijų bloko,  naudojimą. Gamintojai tvirtina, kad elektroninės cigaretės nepavojingos ir gali būti naudojamos kaip nikotiną pakeičianti terapija.

„Veiperiai ne rūko, o garina“ – toks pagrindinis augančios rūkorių kartos lozungas. Jaunuoliai tikina savo giminaičius, kad jų užsiėmimas nekelia grėsmės jų sveikatai, tarp kitko tai juk labai madinga.

Taip vadinami veip-barai dygsta kaip grybai po lietaus, juose beveik kasdien vyksta klaudčeisingo ir koilbildingo varžybos. Pirmas – didžiausio ir gražiausio garų debesies rungtynės, antras – gražiausių ir sudėtingiausių modų (įtaisų) rodymasis vienam prieš kitą.

Kai tvirtinama apie cigarečių žalą, omenyje turimas pagrinde nikotinas. Nors bet kuris chemikas pasakys tau, kad nuo priemaišų cigaretėse žalos daugiau, nei nuo jų pagrindinio ingrediento. Tačiau cigarečių gamybą bent jau seka valstybė. O kokios priklausomybę sukeliančios medžiagos slypi elektroninėse cigaretėse, vartotojas gali tik spėlioti.

Specialistai iš Nacionalinės Lourenso laboratorijos Berklyje nustatė, kokios toksinės medžiagos susidaro rūkant elektronines cigaretes. Mokslininkai taip pat išsiaiškino, kokiu būdu temperatūra, inhaliatoriaus tipas ir eksploatavimo laikas įtakoja kenksmingų teršalų lygį.

Tyrėjai nustatė, kad garuose yra 31 žalingas cheminis junginys, tame tarpe propileno oksidas ir glicidolis, kurie yra kancerogenai.

Akroleinas dirgina akių ir kvėpavimo takų gleivinę, sukelia ašarojimą, o taip pat pasižymi mutageninėmis savybėmis. Formaldehidas ,be išvardintų savybių, veikia centrinę nervų sistemą.

Visa tai provokuoja obliteracinį bronchiolitą. Liga sukelia mažyčių oro maišelių plaučiuose randėjimą, ji sekinanti ir negrįžtama. Prasideda nuo dusulio, su laiku sukelia chronišką kosulį, kurio jau neįmanoma atsikratyti, o galiausiai tampama bejėgiu ligoniu.

Tai jums tikrai patiks!

Related Articles

You cannot copy content of this page