Venecija Klaipėdoje: ar liūčių apsemtiems automobiliams galioja draudimas?

Visą savaitgalį Klaipėdą praususios liūtys sukėlė rimtų bėdų. Jau sekmadienio pavakarę vandens lygis uostamiesčio gatvėse ėmė grėsmingai kilti ir pasiekė rekordines aukštumas.

Pirmadienio rytą pabudusius ir pro langą pažvelgusius klaipėdiečius galėjo ištikti šokas, kadangi čia gatvės iš tiesų priminė Venecijos kanalus.

Padėtis sudėtinga

Nemaža dalis gatvių tapo nepravažiuojamos, o daugiabučių kiemai buvo visiškai užsemti. Vietomis vandens lygis siekė kone iki pusės automobilio. Dalis klaipėdiečių dar bandė gelbėti mašinas, tačiau aukštas vandens lygis tai gerokai apsunkino.

Kai kurie automobiliai užlieti vandeniu liko stovėti tiesiog kelio viduryje, o eismas pagrindinėse miesto gatvėse sustojo. Pranešama, jog viename Debreceno gatvės daugiabučių dingo elektra, taip pat išsijungė šilumos tiekimas.

„Yra vietų pietinėje miesto pusėje, kur vandens lygis stipriai pakilęs, nes visą naktį buvo nepalankus vėjas, jis ėjo nuo jūros ir marių pusės, labai buvo didelė liūtis, ir daugelis kolektorių, kurie surinkinėja vandenį, yra užsipildę“, – BNS pirmadienį sakė Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas.

Šiuo metu renkama informacija iš tarnybų, mokyklų bei darželių, o vidurdienį bus sprendžiama, ar reikia uostamiestyje skelbti ekstremalią situaciją.

„Vienas iš svarstomų dalykų būtų sumažinti transporto priemonių eismą pietinėje dalyje, galbūt vieną dieną galėtų vaikai neiti į mokyklą, nes žinome, kad pagrindiniai srautai yra būtent prieš 8 valandą, nes dauguma žmonių važiuoja su savo vaikais į darželius ir mokyklas, kas, be abejo, pasunkina ir viešajam transportui situaciją pravažiuoti pro miestą“, – kalbėjo jis. Pasak S. Budino, būdų sumažinti vandens lygį šiuo metu nėra.

Draudimas gali ir nepadėti

Nors galingos liūtys yra labiau būdingos vasaros sezonui, dabartinė situacija uostamiestyje įrodo, jog tokie incidentai gali pasikartoti ir rudenį. Gausus lietus ir jį neretai lydintys stiprūs vėjai pridaro rūpesčių staiga liūties užkluptiems automobilių vairuotojams.

Europos bendrovės „ERGO Insurance“ Lietuvoje Transporto priemonių žalų administravimo skyriaus vadovas Raimondas Bieliauskas primena, kad didžiausią grėsmę vanduo kelia automobilio varikliui ir elektros instaliacijai, kurių gedimai po kelionės apsemtomis gatvėmis gali išvesti transporto priemonę iš rikiuotės.

Anot R. Bieliausko, nuostoliai dėl apsemtų transporto priemonių savininkams pagal kasko draudimą atlyginami tais atvejais, kai stichija užklumpa staiga ir netikėtai ir žalos išvengti nėra įmanoma, tačiau ne tuomet, kai neapgalvotai bandoma įveikti didžiulius vandens telkinius. Jei kruša apgadino automobilį, tai tokias žalas, jei jos patirtos ne dėl vairuotojo veiksmų, dengia transporto priemonės kasko draudimas.

www.alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus