Verslininkas: Londonas „Nėra Geriausia Vieta“ Finansinių Technologijų Startuoliams

Verslininkas, vienas iš Jungtinėje Karalystėje veikiančios pinigų pervedimo verslovės steigėjų, naujienų tarnybai BBC prisipažino, kad jeigu jam tektų vėl steigti įmonę, jis to nedarytų Londone.

Finansinių technologijų verslininkas Tavetas Hinrikusas (Taavet Hinrikus), vienas iš įmonės „Transferwise“ steigėjų, sakė, kad „Brexit“ apsunkina talentingų specialistų paiešką.

„Yra daug netikrumo, o netikrumas nepadeda verslui. Todėl steigiant naują finansinių technologijų įmonę [Londonas] jau nėra geriausia vieta“, – sakė T. Hinrikusas BBC korespondentui per Londone vykstančią Tarptautinę finansinių technologijų konferenciją.

„Mes atvykome į Londoną dėl puikių sąlygų verslumui, dėl reguliavimo sistemos. Šiandien šie dalykai jau nebėra savaime suprantami, kai reikia kviestis specialistus atvykti į Londoną. Mes nežinome, kas bus po dvejų metų, todėl būtų pravartu susimąstyti, ar nevertėtų verslą pradėti Amsterdame ar Berlyne, ar kitame Europos mieste“.

Londone vykstančioje konferencijoje Jungtinės Karalystės (JK) iždo sekretorius Filipas Hamondas (Philip Hammond) kalbėjo: „Mums svarbu ir toliau siekti pritraukti sumaniausius ir geriausius specialistus iš viso pasaulio – ir mes to pasieksime“.

„Verslininkai iš prigimties optimistai. Esu optimistiškai nusiteikęs, nes tikiuosi, kad situacija išsispręs, – sakė T. Hinrikusas. – Tikiu, kad ir toliau užsieniečiams nebus sunkumų atvykti į Jungtinę Karalystę dirbti ir kad jie jausis čia laukiami.“

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus