Gyvūnai

Vėžlys-patinas turėjo tiek patelių, kad vienas pats atstatė savo rūšį

Gigantiškojo vėžlio patinas, vardu Diego, išsiskiriantis nepralenkiamu libido ir laikomas savo rūšies gelbėtoju nuo išnykimo, grįžta  į Galapagų salas.

1960 metais Diego buvo vienas iš 14 patinų, atrinktų dalyvauti gigantiškųjų vėžlių dauginimo programoje Galapagų Santa-Kruz saloje. Ši programa pasirodė ypač sėkminga, padidindama rūšies skaičių daugiau nei 2000 individų.

Legendinis seksualusis Diego buvo pripažintas viena iš programos sėkmės priežasčių.

100-metis Diego tapo apie 800 vėžliukų tėvu, saloje apvaisinęs šimtus patelių.

Ši programa baigta, ir kovą Diego grįš į savo gimtąją Espanjolos salą. Kaip pranešė Nacionalinė Galapagų salų draustinių tarnyba, jis vėl įsilies į 1800 individų gigantiškų vėžlių populiaciją,kurios  beveik 40% yra jo palikuoniai.

Draustinio vadovybė mano, kad pirmą kartą Diego buvo išvežtas iš Galapagų salų maždaug prieš 80 metų mokslinės ekspedicijos.

Prieš 50 metų Espanjolos saloje liko vos 2 Chelonoidis hoodensis rūšies  patinai ir 12 patelių. Rūšies gelbėjimui Diego buvo sugrąžintas į salą iš Kalifornijos San Diego miesto zooparko.

Dabar Diego yra karantine prieš iškilmingą sugrįžimą į Espanjolą.

Tai jums tikrai patiks!

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Related Articles

You cannot copy content of this page