Vilniuje – neregėta egzekucija: sužvėrėję vyrai aukai degino akis, kančios truko kelias paras

Vilniaus miesto apylinkės teismas neseniai padėjo tašką itin žiaurios egzekucijos, nutikusios dar 2015 m. vasarą, byloje. Kaip paaiškėjo, Vilniuje, Balsių g. esančioje landynėje, girtavusi kompanija vieną liepos vakarą taip sužvėrėjo, kad dėl menkavertės priežasties itin žiauriai nukankino savo pažįstamą: surištas vyras visą naktį buvo deginamas, spardomas, daužomas, pjaustomas peiliu, o po patirtos egzekucijos dar kelias paras kentėjo, kol sulaukė pagalbos.

Nusikaltimai, už kuriuos bausmės buvo paskirtos tik visai neseniai, buvo įvykdyti dar 2015 m. liepos 21–23 dienomis, o juose dalyvavo keturi vyrai – Jonas Strigas, Olegas Blinovas, Modestas Paškevičius ir Albinas Danys. Visi keturi jau buvo teisti anksčiau, M. Paškevičius ir A. Danys – net po tris kartus.

Atlikus tyrimą paaiškėjo, kad 2015 m. liepos 21 d., apie 22 val., vyrai Vilniuje, Balsių g. esančiame name-landynėje, savo pažįstamam surengė itin žiaurią egzekuciją – nukentėjusysis V. S. buvo kumščiais, kojomis, lazdomis ir buteliais mušamas visą naktį, kol prarasdavo sąmonę, o kai ją atgaudavo, egzekucija tęsdavosi. Po kurio laiko J. Strigas su M. Paškevičiumi paėmė flakoną su oro gaivikliu ir, žiebtuvėliu padegę purškiamą skystį, degino aukos kūną, veidą ir akis, vėliau tie patys vyrai badė V. S. veidą ir kūną peiliu, kol vyras vėl prarado sąmonę, o kai atsigavo, jį toliau mušė O. Blinovas bei A. Danys.

Smurtą patyręs vyras ne tik buvo apdegintas – jam lūžo keli šonkauliai, padaryta gausybė kitų smulkių sužalojimų.

Nukentėjusysis teisme paaiškino, kad tądien Balsių g. esančiame name vyko išgertuvės, o jis buvo visą naktį mušamas ir kankinamas dėl dingusių pinigų, dėl patiriamo smurto nuolatos prarasdavo sąmonę. „Kai atsigavau, pats degiau, mačiau liepsnas. Akys degė, kūnas. Tai buvo pragaras. To negalima papasakoti, tai reikia pajausti“, – apie patirtą smurtą teisme pasakojo degintas ir pjaustytas vyras.

V. S. teigė, kad dėl patirto smurto galiausiai prisiėmė kaltę dėl dingusių pinigų, mat bijojo, kad sužvėrėję vyrai gali jam nupjauti ausį ar padaryti ką nors dar baisesnio. Be to užpuolikai, anot jo, vis vedė žmones ir rodė, ką iš jo padarė. Kančios galiausiai baigėsi, kai po kelių parų sužalotą vyrą surado jo pažįstamas ir iškvietė greitąją pagalbą.

Tuo nusikaltėlių siautėjimas nesibaigė – liepos 23 d., apie 5 val. 30 min., O. Blinovas, J. Strigas ir M. Paškevičius įsibrovė pas kitą toje pačioje lindynėje tuo metu apsistojusį vyrą ir sumušė už tai, kad šis neatidarė savo durų. Skunde vyriškis nurodė, kad buvo sumuštas dėl mažareikšmės priežasties – užsikirtus durims tiesiog negalėjo išeiti, todėl girtavę vyrai tiesiog išlaužė gipso sieną ir sumušė jį.

Apklausiami dėl padarytų nusikaltimų vyrai arba neprisipažindavo kaltais, atsisakydavo duoti parodymus arba pripažindavo tik iš dalies, tačiau teigė neatsimenantys, kad V. S. būtų buvęs deginamas. Lygiai taip pat vyrai sunkiai vyrai galėjo paaiškinti, dėl ko apskritai buvo surengta protu suvokiama egzekucija – priežastimi tapo neva iš vienos močiutės ar dar nežinia ko V. S. pavogti pinigai.

Bylą išnagrinėjusi teisėja Nida Vigelienė žiaurią egzekuciją surengusiems sugėrovams skyrė skirtingas bausmes – iki tol tik kartą teistas J. Strigas lygtine trejų metų laisvės atėmimo bausme, kurios vykdymas buvo atidėtas maksimaliam trejų metų laikotarpiui, jam taip pat skirta sumokėti 188,3 euro įmoką į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą. Panašaus likimo sulaukė ir O. Blinovas, kuriam buvo skirta tokio paties dydžio įmoka ir dviem mėnesiais mažesnė lygtinė laisvės atėmimo bausmė.

Tuo metu jau ketvirtąjį nuosprendį išgirdęs M. Paškevičius buvo nuteistas kalėti ketverius metus, o prie šio termino pridėta ir dalis bausmės, kurią už kitus nusikaltimus 2016 m. spalį skyrė Vilniaus apygardos teismas – iš viso M. Paškevičiui pataisos namuose teks praleisti šešerius metus.

Taip pat jau ketvirtąjį kartą nuteistas A. Danys realios laisvės atėmimo bausmės išvengė – jam buvo skirta tik dvejų metų laisvės atėmimo bausmė buvo atidėta pustrečių metų laikotarpiui, nuteistajam taip pat teks susimokėti 188,3 euro įmoką į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Visiems keturiems nuteistiesiems taip pat teks solidariai atlyginti dviejų sumuštų vyrų gydymo išlaidas, kurias ligonių kasos įvertino daugiau nei 450 eurų.

 

www.alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus