Vokietijos protestantų bažnyčia piktinasi pernelyg anksti prasidedančiomis Kalėdų mugėmis

Vokietijos protestantų bažnyčia ketvirtadienį išreiškė pasipiktinimą Kalėdų „negailestingu sukomercinimu“ ir kai kuriuose miestuose pernelyg anksti atidaromomis Kalėdų mugėmis.

„Kas lieka iš gyvenimo ritmo, liturginių metų ritmo, kai viskas prieinama visą laiką ir savavališkai?“ – klausė Vokietijos Evangelikų bažnyčios atstovė.

„Negailestingas Advento ir Kalėdų sukomercinimas siunčia priešingą žinutę nei ta, kurią mums perduoda Biblija“, – pridūrė ji.

Jos teigimu, keturias savaites trunkantis Adventas, kuris šiemet prasidės gruodžio 2-ąją, „turėtų būti išgyvenamas dėl savo tikrosios reikšmės – kaip Kalėdų, Dievo atėjimo laukimo laikas“.

Vokietija didžiuojasi savo senomis tradicijomis rengti Kalėdų muges, per kurias pardavinėjamas karštas vynas, saldumynai, rankdarbiai, Kalėdų papuošimai ir kitos dovanos.

Dauguma Vokietijos miestų, tarp jų Berlynas, Hamburgas, Frankfurtas, Kelnas ir Liubekas, atidarys savo muges lapkričio 26-ąją.

Freiburge, Dortmunde ir Diuseldorfe ir kitur Kalėdų mugės buvo atidarytos ketvirtadienį, o kai kuriuose šalies miestuose, įskaitant Eseną, jos jau veikia nuo lapkričio vidurio.

Eseno arkivyskupija savo ruožtu irgi paskelbė analogišką skundą dėl šių mugių, pritraukiančių į miesto centrą gausybę pirkėjų.

„Nenorime kitiems gadinti šventės, (bet) mums, kaip atsidavusiems krikščionims, svarbu pažymėti,.. kad Kalėdos nėra kažkokia metų pabaigos kultūrinė šventė su lemputėmis, o šventė, žyminti Jėzaus gimimą“, – naujienų agentūrai DPA sakė arkivyskupijos atstovas Ulrichas Lota.

šaltinis www.bns.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus