Gyvenimo ritmu

Žmogus, įsiutintas čiaumojimo garsų, nesikalbėjo su šeima keletą metų

Žinoma, visus mus periodiškai sunervina garsus čepsėjimas, čiaumojimas arba siurbimas, valgant kartu su šeima. Bet vienas vyras iš JAV dėl šių skleidžiamų garsų iš esmės sugriovė savo gyvenimą.

Derolas Merfis iš San Diego kenčia nuo mizofonijos – reto psichinio sutrikimo, kai tam tikri garsai iššaukia žmoguje padidintą emocinę reakciją, pavyzdžiui, įsiūtį arba paniką.

41-erių grafinio dizaino gamybos vadybininkas kentė nuo tokios būklės visą gyvenimą ir galvojo, kad jis tiesiog „nenormalus“. Jo būklė paaštrėdavo taip ekstremaliai, kad jis įsiusdavo nuo paprasčiausio atsikosėjimo arba riešutėlių traškesio, juos valgant.

В 30 лет Мерфи наконец узнал о своем диагнозе. У него оказалась мизофония.

Būdamas 30 metų Merfis pagaliau sužinojo savo diagnozę. Jis sirgo mizofonija.

Mizofonija reiškia – neapykanta garsams. Tai nebūtinai garsūs garsai. Mizofonija skiriasi nuo susirgimų, kai reaguojama tik į garsius garsus.

Kenčiantys mizofonija nepakenčia tam tikrų garsų, kurie paprastai lydimi burnos judesiu – kramtymas, tame tarpe ir gumos, rijimas, siurbimas, čepsėjimas, kosulys ir kai kurie šnypščiantys garsai. Į šį sąrašą gali įeiti ir kiti pasikartojantys garsai, tokie kaip  pvz. stuksenimas pirštais arba spaudžiamų klavišų garsas.

Dėl šios priežasties Merfis turėjo išsiskirti su savo partneriu. Ir kai jis sutiko Kurtą, nusprendė, kad jie neturi jokios galimybės būti kartu. Atsižvelgiant, kad pastarasis buvo gana „triukšmingas“ valgytojas. Tačiau pora sugalvojo įspėjimo signalą ir bandys nugalėti Merfio ligą.

Ir, nors Merfiui vis dar reikia nešioti ausines po tris valandas per dieną, jis dabar sako artimiesiems tiesą, kad jie suprastų, kad yra nekalti, o visa bėda yra dėl ligos.

Tai jums tikrai patiks!

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

nine + fifteen =

Close