Idomybes

Kai Steve’as Jobsas vadovavo Apple, jis draudė savo vaikams pernelyg ilgai sėdėti su iPadais ir iPhonais. Kodėl?

Žmogus, įnešęs didžiausią indėlį į technologijų vystymąsi, apie jų pavojus žino daugiau. Ir čia yra apie ką pagalvoti…

Kai Steve’as Jobsas vadovavo Apple, jis draudė savo vaikams pernelyg ilgai sėdėti su iPadais ir iPhonais. Kodėl? The New York Times žurnalistas Nickas Biltonas vieno interviu metu uždavė Jobsui klausimą:

„Turbūt jūsų vaikai pamišę dėl iPado?“ Ir išgirdo tokį atsakymą: „Jie juo nesinaudoja. Namie mes ribojame laiką, kurį vaikai praleidžia prie iPadų ekranų.“

Daugelis Silicio Slėnio technologijų kompanijų vadovų bei verslininkų riboja laiką, kurį jų vaikai leidžia prie ekranų, ar tai būtų kompiuteriai, išmanieji telefonai ar planšetės. Jobso šeimoje netgi buvo draudžiama naudoti įrenginius vakarais ir per išeigines.

Chrisas Andersonas, buvęs Wired redaktorius, kuris dabar yra vykdantysis 3D Robotics direktorius, įvedė įrenginių naudojimo ribojimus savo šeimos nariams. Jis net nustatė įrenginius, kad kiekvienu jų nebūtų galima naudotis daugiau nei porą valandų per parą.

„Mano vaikai kaltina mane ir žmoną tuo, kad mes pernelyg rūpinamės technologijų įtaka. Jie sako, kad niekam iš draugų nedraudžiama naudotis įrenginiais,“- pasakoja jis.

Andersonas turi 5 vaikus, jiems nuo 6 iki 17 metų ir ribojimai liečia kiekvieną jų.

„Tai todėl, kad aš matau per didelio susidomėjimo internetu pavojų kaip niekas kitas. Žinau, su kokiomis problemomis susidūriau aš pats ir nenoriu, kad tas pačias problemas turėtų mano vaikai“,- aiškina jis.

Pavojais Andersonas vadina neatrinktą turinį ir galimybę vaikams tapti priklausomiems nuo naujųjų technologijų taip pat, kokiais tapo daugelis suaugusiųjų.

Kuo gi užimti savo vaikus? Knygos apie Steve’ą Jobsą autorius sako, kad įrenginius, su kuriais asocijavosi jo vardas, jis lengvai keitė bendravimu su vaikais ir aptarinėjo su jais knygas, istoriją – viską, ką tik nori. Tačiau nė vienam jų pokalbio su tėvu metu nekilo noras pasiimti iPhono ar iPado.

Jo vaikai užaugo nepriklausomi nuo interneto. Ar jūs pasiruošę tokiems ribojimams?

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Related Articles

You cannot copy content of this page