Receptai

Marinuota skumbrė su svogūnais (gaminama paprastai ir yra puikaus skonio)

Tokią žuvį patiekiu kaip užkandį arba kaip pagrindinį patiekalą su virtomis bulvėmis arba bulvių koše. Skumbrė gaunasi labai aromatinga ir skani, man ji skanesnė už sūdytą žuvį. Ją papildo traškūs svogūnai.

Paruošimo būdas labai paprastas ir lengvas (žuvies iki galo neatšildau). Skumbrė bus gatava po paros.

5 porcijos

Paruošimo laikas 30 min. Gatava po 24 val.

Ingredientai

– 2 skumbrės (800g)
– 2 svogūnai (450 g)
– 6 skiltelės česnako
– 5 valgomieji šaukštai aliejaus
– 3,5 valgomojo šaukšto acto (9%)
– 40 g druskos
– 1 arbatinis šaukštelis cukraus
– 1 arbatinis šaukštelis su kaupu pipirų mišinio
– 1 arbatinis šaukštelis maltos kalendros

Instrukcijos

1. Likus valandai iki ruošimo išimame skumbrę iš šaldymo kameros. Nuplauname (žuvis be galvos).

2. Svogūną supjaustome pusžiedžiais, dedame į puodą ar didelį konteinerį ir gerai spaudome ranka, kol išsiskirs sultys.

3. Skumbrę pjaustome nelabai plonais gabalėliais (žuvis dar nepilnai atšilo, bet lengvai pjaustosi). Kiekvienam gabalėliui peiliu išimame vidurius. Popieriniu rankšluosčiu išvalome pilvą ir pašaliname juodą plėvelę. Gabalėliai gaunasi švarūs ir tvarkingi.

4. Žuvį su svogūnais kruopščiai permaišome, beriame druską ir cukrų.

5. Gardiname mėgstamais prieskoniais. Pas mane pipirų mišinys, duoda gerą skonį ir aštrumą, malta kalendra puikiai tinka prie žuvies. Dedame pjaustytą česnaką.

6. Viską užpilame actu ir aliejumi.

 

 

7. Atsargiai permaišome. Gabalėlius su svogūnais dedame sluoksniais. Uždengiame dangčiu ir dedame į šaldytuvą 24 val. Po 12 valandų gabalėlius keičiame vietomis (iš dugno į viršų), kad viskas gerai išsimarinuotų.

8. Marinuotą žuvį dedame į lėkštę ir viršuje dedame svogūnus (gabalėlių pilvą perkerpu žirklėmis, taip patogiau valgyti). Svogūnų skonis tiesiog nuostabus, jie traškūs, marinuoti su maloniu žuvies skoniu.

9. Viską pabarstome žalumynais ir patiekiame. Skumbrė gaunasi kiek aštroka ir labai labai skani. Patiekiu ją su karštomis virtomis bulvėmis, bulvių koše arba kaip užkandį.

 

Gero apetito!

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Related Articles

You cannot copy content of this page