Idomybes

Psichologinė apsauga: 7 dėsniai

1. Apsauga ir apsisaugojimas. Apsauga nuo grubumo ar psichologinio smūgio turi būti pakankama pasipriešinimui, kadangi dažniausiai įvyksta vienkartinis išpuolis. Neverta įtempti visų savo jėgų, kad sureaguotumėte „patrankos šūviu į uodo įgėlimą“ – jį galima paprastai ignoruoti.

2. „Nori taikos – ruoškis karui“. Manipuliatoriaus ar agresyvaus žmogaus perdaryti neįmanoma, visi kompromisai
atneš tik traumas ir nusivylimus. Todėl tokiems žmonėms reikia leisti aiškiai suprasti, kad „mes taikūs žmonės, tačiau mūsų šarvuotas traukinys stovi atsarginiame kelyje“.

3. Gydykite žaizdas iškart. Ūmų susirgimą iškart išgydyti žymiai lengviau nei tada, kai jis pereis į chronišką
formą. Vienas stiprus psichologinis smūgis su laiku užsitrauks, tačiau periodiški priepuoliai, net silpnesni, gali sukelti atsparią dvasinę traumą, kuri skaudės pastoviai.

4. Nesutikite, kad jus sulaužytų. Bet kokios sunkios nelaimės ar išbandymai gali susilpninti net patį stipriausią
žmogų, tačiau kad jį pilnai sulaužytų, reikia jo vidinio sutikimo tam. Jei žmogus kovos už save, tai net kritiškiausiose ir ekstremaliausiose situacijose jis neturi pralaimėti net nesąmoningai.

5. Ieškokite atramos savyje. Net geriausias draugų ir artimųjų palaikymas anksčiau ar vėliau baigsis, ir jūs
turėsite remtis nuosavais resursais. Vidinė dvasinė galia ir pasitikėjimas dažnai nepastebimi iš pirmo žvilgsnio, tačiau jie gali suteikti kur kas veiksmingesnį palaikymą, nei patys geriausi išoriniai ryšiai.

6. Dirbkite su savimi. Stipriausias žmogus gali akimirksniu tapti silpnu ir bevaliu, jei atsipalaiduos ir
nustos vystytis. Koks bebūtų trapus ir neapsaugotas, bet kas gali išlavinti savo nenugalimos jėgos ir galios resursą, svarbiausia – nuolat dirbti su savimi.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Related Articles

You cannot copy content of this page