Idomybes

Išmintinga pasakėčia apie ramybę. „Ramybė yra jūsų viduje. Neieškokite jos išorėje“

„Ramybė yra jūsų viduje. Neieškokite jos išorėje“. Buda.

Vienas turtingas žmogus panoro savo namuose pasikabinti paveikslą, vos pažvelgus į kurį jam pasidarytų ramu širdyje. Ir už patį „ramiausią“ paveikslą jis pažadėjo užmokėti 1 milijoną.

Tai sužinoję, dailininkai iš visų šalių ėmė siųsti jam savo darbus. Peržiūrėjęs tūkstančius paveikslų, turtuolis išsirinkotik du, pasirodžiusius jam sėkmingiausiais.

Pirmasis buvo šviesus, džiugus ir taikus. Joje dailininkas pavaizdavo absoliučiai idilišką peizažą: krištolo tyrumo žydras ežeras ryškiai spindėjo po vasaros saulės spinduliais, medžiai, stovintys aplink, šakomis siekė vandenį; vandens lygumą skrodė didingos baltos gulbės, o horizonte matėsi kaimelis ir pievoje besiganantys gracingi arkliai.

Antrasis paveikslas kardinaliai skyrėsi nuo pirmojo. Jame buvo uolos, kurių papėdėje bangavo audringa jūra. Audros bangos buvo tokios didelės, kad siekė skardžio vidurį. Žemi tamsiai pilki debesys uždengė dangų, o skardžio viršūnėje matėsi bauginantys medžių siluetai, nušviesti plieskiančių žaibų.

Pavadinti šio paveikslo ramiu nebuvo galima. Tačiau įsižiūrėjus buvo galima pastebėti nedidelį krūmą, išaugusį uolos plyšyje. Jame buvo susuktas nedidelis lizdas, kuriame tupėjo mažytis baltas paukštis. Jis be baimės ir nerimo perėjo savo paukščiukus, visiškai nepergyvendamas dėl jį supančios beprotybės.

Kurį paveikslą pasirinko turtuolis? Žinoma, antrą. Todėl kad jis spinduliuoja ramybę žymiai daugiau už pirmąjį. Juk tikra ramybė pasireiškia ne tada, kai aplink viskas tylu ir taiku, o tada, kai, nepaisydamas visko, kas vyksta aplink, tu išsaugai ramybę savo viduje…

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Related Articles

You cannot copy content of this page