Idomybes

Istorija apie tai, kaip aš pamokiau įžūlią anytą

– Migluže, aš žuvies kotletų atnešiau. Pažvelk, kokie apetitiški gavosi!

– Teofile, jūs juk žinote, kad žuvies mes nevalgome.

– Oi, o aš tiek prikepiau. Nusprendžiau jums atvežti, pavaišinti.

Anyta visada ieškojo dingsties atvažiuoti pas mus. Žuvies patiekalus išvis kas antrą dieną atnešdavo, nors puikiai žinojo, kad mūsų šeimoje niekas to nevalgo. Tiesiog šešuras – užkietėjęs žvejys, o jai nėra kur dėti „derliaus“.

Mano vyras vaikystėje taip atsivalgė žuvies, kad dabar neperneša jos kvapo. O aš išvis nemėgstu gėlavandenių žuvų. Kaip ir mūsų dukra. O anyta praleidžia šią informaciją pro ausis ir daro ką sugalvojusi. Kam? Tuoj paaiškinsiu.

Kad įdėtum kotletus į šaldytuvą, reikia jį atidaryti, tiesa? O tuo pačiu ir patikrinti, ko mes ten turime skanaus.

– O, mano mėgstama dešrytė. Atsipjausiu gabaliuką namo, tu nieko prieš? Aš jums žuvytės atnešiau mainais!
Jei su tuo dar galėjau taikstytis, tai toliau situacija darėsi išvis absurdiška.

Anyta ėmė lankytis jau ne viena, o su draugėmis. Matote, jos kartu vaikštinėja parke, kuris čia netoliese. Ji atsivesdavo jas pas mus ir imdavo vaišinti.

Manęs, žinoma, niekas net neklausė. Dar ir aptarinėdavo mane, kokia aš šeimininkė, jei matydavo tuščius puodus ar pusfabrikačius.

Visą mėnesį kantriai laukiau, kol tai baigsis. Atsargos iš šaldytuvo tiesiog išgaruodavo. Kai supratau, kad giminaitė pati nesiliaus, sugalvojau planą, kaip ją pamokyti.

Sekančią dieną paskambinau draugei ir kartu su ja patraukiau pas anytą neįspėjusi. Pakeliui lauktuvėms nupirkau to, ko vyro motina net kvapo neperneša.

Ūkiškai užėjau į virtuvę, atidariau šaldytuvą ir išsiėmiau to, kas man patiko. O dar dalį patiekalų susidėjau į dėžutes, kad pasiimčiau namo. Anyta mane stebėjo tylėdama, tačiau jos veido išraiška viską pasakė.

Turbūt ji norėjo pasipiktinti, tačiau suprato, kad elgiasi lygiai taip pat. Mes su drauge prisikimšome pilvus ir išėjome.

O anyta nuo tada pas mus nebesibrauna. Jei nori aplankyti, visada skambina. O ir žuvį nustojo nešti. Visgi auklėjamosios priemonės išėjo į naudą.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Related Articles

You cannot copy content of this page