Idomybes

Niekada nesakykite mamai šių frazių!

Jūs jau suaugęs, galbūt turite ir savo vaikų. Prieš ištardamas tokias frazes savo mamai, susimąstykite, kad vieną dieną jos nebeliks, ir jūs gailėsitės, kad šitaip kalbėjote. Jūs galite nespėti paprašyti atleidimo už šiuos žodžius. Todėl, kad ir kaip supykę būtumėte, valdykitės ir geriau jų neištarkite.

1. „Aš neturiu laiko.“
Kai prisimename savo mamą iš vaikystės, mums atrodo, kad ji visada turėjo laiko. Bet kaip ji nesupranta, kad dabar gyvenimo tempas žymiai greitesnis!

Deja, mes nematydavome, kaip mama naktimis virdavo mums pietus, kad turėtume ką pasišildyti grįžę iš mokyklos ir konservuodavo daržoves žiemai, nors iš tiesų norėdavo tik poilsio. Ji juk visada išklausydavo jūsų pasakojimus, padėdavo ir paguosdavo ir niekada nesakydavo „aš neturiu laiko“.

2. „Aš to nevalgysiu!“
Tai stok prie viryklės ir paruošk mamai pietus, pažiūrėsim, ar pavyks geriau nei jai.

3. „Tai tu mane tokiu užauginai.“
Kaltinti mamą dėl savo trūkumų labai nebrandu. Juk esate jau suaugęs, padirbėkite su savimi. Gerai pagalvokite, kaip jaustumėtės išgirdę tokią frazę iš savo vaikų.

4. „Tu vis tiek nesuprasi“.
Mama visada bando jus suprasti, o kartais net rasti pateisinimą. Svarbiausia – kalbėkitės, neslėpkite nieko nuo savo mamos.

5. „Tu neišsilavinusi! Nieko nebaigei. Atstok!
Jūs nė neįsivaizduojate, kokius gyvenimo universitetus baigė jūsų mama! Be to, kažkaip juk sugebėjo uždirbti pinigų tam, kad jūs įgytumėte aukštąjį išsilavinimą?

6. „Nepyk, aš neatvažiuosiu per tavo gimtadienį/ Kalėdas…
Bet kuriai mamai sunku suvokti, kad jos vaikas jau suaugo. Juk šitiek metų jūs buvote jos gyvenimo centras. Ji tik mokosi gyventi be jūsų. Todėl jūsų atvykimo be galo laukia.

7. „Nepaskambinau, nes buvau labai užimtas.“
O mama sirgo, nerimavo, vos užteko iki pensijos ir pasiskolino iš kaimynės jau trečią kartą šį mėnesį…

8. „Tu mane per mažai mylėjai“.
Mylėjo, kaip galėjo, iš visos širdies. Vietoj to, kad skaudintumėt mamą tokiais žodžiais, verčiau parodykite, kaip patys ją mylite.

9. „Tu prastai atrodai“.
Bet kokio amžiaus moteriai nemalonu tai girdėti, o ypač mamai iš savo vaikų. Galbūt ji nesilanko grožio salone paprasčiausiai todėl, kad neužtenka pinigų. Nesišvaistykite tokiomis grubiomis frazėmis. Verčiau padėkite jai atrodyti gražiau. Bent jau sukeldami jai šypseną, o ne skaudindami.

10. „Per atostogas aš važiuosiu prie jūros, o ne pas tave“.
Labai gaila,nes mama dabar ypač vieniša. Padėkite jai nors porai dienų grįžti į tą laiką, kai prie stalo susėsdavo visa šeima.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Related Articles

You cannot copy content of this page