Idomybes

Šeima sandėliuke surado pamirštą savo giminaitės portretą. Preliminariais duomenimis, paveikslas kainuoja apie 1,4 mln. eurų

Rudenį įvyks žinomas Londono Sotheby‘s aukcionas, skirtas mūsų dienų Afrikos šalių menui. Ten bus eksponuojamas paveikslas „Kristina“. Autorius – Nigerijos dailininkas Benas Envonvu.

Pranešama, kad paveikslą atsitiktinai rado savo sandėliuke šiandieniniai paveikslo savininkai. Tai šeima iš Teksaso. Seniai pamirštas giminaitės portretas pragulėjo ten ilgus metus.

Kai paveikslo savininkės pradėjo ieškoti autoriaus vardo internete, buvo labai nustebusios, kad jų radinys yra toks reikšmingas. Juk autorius pasirodė besąs vienas iš praeitame amžiuje pripažintų dailininkų Envonvu Benedikt.

1971 metais nutapytame paveiksle pavaizduota Kristina Devis. Ji buvo amerikietė kirpėja. Portretą užsakė jos vyras, kuris susipažino su Benu prieš du metus, kai pora viešėjo Lagose.

Po kurio laiko jie grįžo namo, į Teksasą. O portretą padėjo sandėliuke. Po to net ir nebeprisiminė jo.

Preliminariais duomenimis, paveikslas kainuoja apie 1,4 mln. eurų.

Įdomu tai, kad 2018-aisiais metais buvo rastas paveikslas „Tutu“ (1974 m.). Jį taip pat nutapė pagrindinis Nigerijos modernizmo atstovas Benediktas Envonvu.

Paveiksle įamžinta Nigerijos princesė, vardu Adetutu Ademilui, žinoma kaip Tutu. Portretas dar vadinamas „afrikietiška Mona Liza“. Jis parduotas už 1,2 mln. Svarų. O pradinė kaina buvo tik 300 tūkstančių svarų.

Šiandien šis portretas – daugiausia kainavęs Nigerijos modernizmo stiliaus kūrinys iš visų, kurie buvo parduoti aukcione.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Related Articles

You cannot copy content of this page