Idomybes

Tridrangaro švyturys – nuošaliausia vieta Žemėje

Vienišas Tridrangaro švyturys prie Islandijos krantų yra maždaug 40 metrų virš šėlstančio Atlanto vandenyno. Sunku įsivaizduoti nuošalesnę vietą, nei ši civilizacijos šukė pasaulio pakrašty, ant akmeninio skardžio, nuo kurio atsiveria stulbinantys vaizdai.

Švyturys randasi ant aukščiausios iš trijų netoliese esančių uolų. Iš tam tikro rakurso atrodo, kad ši uola, kuri vadinasi Haidrangur, smaili, tačiau iš tiesų ji gana plokščia ir plati. Ir vienintelis būdas ten patekti – tai sraigtasparnis. Viena pagrindinių sąlygų, būtinų skrydžiui į salą – saulėtas, nedebesuotas oras. O Islandijai tai nedažnas reiškinys.

Tridrangaro švyturys Vestmano saloje prie Islandijos krantų buvo pastatytas tolimais 1939 metais. Tuo metu dar nebuvo naudojami sraigtasparniai, todėl statyba ant sunkiai pasiekiamo skardžio vandenyno viduryje buvo neįtikėtinai sudėtingas uždavinys.

Anksčiau šioje sunkiai pasiekiamoje saloje-uoloje gyveno prižiūrėtojai, kurie užsiėmė technine švyturio priežiūra ir paeiliui keitė vienas kitą. Daug dešimtmečių iš eilės darbuotojai plaukdavo čia laivu, kad paskui pakiltų į pavojingą aukštį sudėtingu keliu tarp uolų.

Šiandien švyturys pilnai automatinis. Kartais čionai atskrenda darbuotojai, kad patikrintų švyturio būklę, pataisytų galimus sutrikimus. Ir vaizdai iš čia tiesiog neįtikėtini.

Pilotas Gisli Gislasonas publikavo stulbinantį įrašą iš sraigtasparnio, kai jis su komanda artinosi prie salos.

Darbuotojų komanda praleido naktį saloje ir liko sužavėti vaizdo, kuris atsiveria iš salos. Vaikinai patikrino įrangą ir švyturio būklę, atliko saulės baterijų ir elektros sistemos profilaktiką.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Related Articles

You cannot copy content of this page