Idomybes

Vaikai nesako, kad patiria nerimą. Jie sako: „Man pilvą skauda

Jūs praleidote su vaiku visą dieną, jis jautėsi puikiai, bet kai atėjo laikas miegoti, jam staiga suskaudo pilvą. Pažįstama situacija?

Naktį paprastai sustiprėja vaikų nerimo jausmas. Vienas visiškoje tamsoje, bute nė garso. Koks gi vaikas neišsigąs?

Mažyliui gali suskausti pilvą taip pat ryte, prieš pat išeinant iš namų. Kodėl? Reikia juk eiti į darželį, ar mokyklą. Čia nėra nieko keisto. Vaikas nenori ilgam išsiskirti su mama.

Vietoj to, kad pasakytų „Man baisu likti vienam tamsiam kambary“ arba „Aš bijau eiti į darželį“, vaikas paprastai sako „Man skauda pilvą“. Ir tokių vaikų yra apie 51 procentą. Apie tai byloja mokslininkų tyrimai.

Jiems iš tikrųjų gali įsiskaudėti pilvą! Kodėl? Dėl streso, žinoma. Visos problemos dėl nervų. Prisimenate?

Tai uždaras ratas – nerimas iššaukia pilvo skausmą, o dėl blogos savijautos nerimas tik dar labiau padidėja.

Jeigu jūsų vaikas dažnai skundžiasi pilvo skausmais, o iš tiesų yra visai sveikas, galimas daiktas, kad jį kankina nerimas. Jis neapgaudinėja ir nenori sau daugiau dėmesio.

Tiesiog jo organizmas bando „suvirškinti“ kilusį nerimo jausmą – ir jam tai blogai pavyksta.

Kaip padėti vaikui tokiu atveju?

  • Bandykite išaiškinti vaikui, kad pilvuką skauda dėl to, kad jis bijo arba pergyvena. Išsiaiškinkite, ko jis būtent bijo ir pasistenkite jį nuraminti, išsklaidyti jo baimes.
  • Palaikykite teisingą dienos režimą.
  • Mobiliuosius įrenginius prieš miegą pakeiskite knyga.
  • Vaikams, kuriuos kankina nemiga, gali padėti atpalaiduojantis masažas.
  • Turinys – tik atitinkantis vaiko amžių. Jokios prievartos žaidimuose ar filmuose.
  •  Nukreipkite vaiko dėmesį, su juo žaisdami. Ieškokite gatvėje mėlynų automobilių, paskaičiuokite suoliukus parke ir pan.

  • Naudokite paprastas atpalaidavimo technikas: tegu vaikas tris kartus giliai įkvepia; tegu įsivaizduoja vietą, kur jis jautėsi labai gerai ir pabando mintyse ten patekti.
Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Related Articles

You cannot copy content of this page