Idomybes

Vietos gyventojai miške rado paslaptingą skylę ir ilgai negalėjo suprasti kas tai

Suomių fotografas-avangardistas Anti Laitinenas iki šiol svarsto apie autorinių teisių naudą ir žalą.

Anti Laitinenas ne šiaip fotografuoja gražius peizažus, jis kuria menines instaliacijas, kuriose slypi atsispyrimo gamtos galioms koncepcija.

Į jo Broken Landscape (Sulaužytas peizažas) ciklą įeina kelios neįprastos meninės nuotraukos – mažytė rankų darbo sala iš smėlio Baltijos jūros viduryje, valtis iš tošies, ore pakibęs skardinis medis.

Tačiau visos šios nuotraukos taip ir liko tik žinovų bei vertintojų dėmesio zonoje. Tačiau fotografijai, padarytai 2018 metais netoli Estijos Maajamo kaimelio, buvo paruoštas kitoks likimas. Visą savaitę Anti su padėjėju plušo kurdami alegorinį „šviesos langą“ į paprastai niūrų ir tankų eglyną. Pjūklu ir sekatoriumi fotografas „prakirto“ 4,5 m diametro angą.

Jo draugas stebėjo, kad apskritimas išliktų apskritimu lygiais kraštais savadarbio įrenginio ir akylumo pagalba. Užmojis pavyko, fotografija buvo padaryta ir parodyta po kelių mėnesių.

Ir čia užgriuvo šlovė! Maža to, kad didžiulė skylė pamiškėje nedavė ramybės nustebusiems gyventojams, kai kurie pradėjo dalintis nuotraukomis socialiniuose tinkluose. Taip originali Anti instaliacija, truputį pakoreguota fotošopu, Twitteryje sukėlė furorą.

Foto publikavo amerikietis Kenis Klausas, papildęs ją klausimu naudotojams „Kas tai?“ Jis ir pats nesitikėjo tokio susidomėjimo publikacija. Vos per parą įrašą peržiūrėjo daugiau nei 10 milijonų naudotojų.

Spėliojimų, kuriuos jie išsakė apie skylės atsiradimą, buvo daugybė, nuo ateivių vizito iki klaidos šaudant lazerine patranka. Buvo pristatytos ir pasakiškos versijos,tačiau hobitai pralaimėjo japonų miškų dievybei Totoro.

Vienas iš autoriaus pažįstamų atpažino foto ir parašė apie jį Twitteryje. Tą patį vakarą Anti Laitineno tinklapis „užlūžo“ nuo organizuotų japonų smalsumo – statistikos duomenimis, trys ketvirčiai lankytojų buvo iš Japonijos.

Menininkas buvo truputį apstulbęs nuo sėkmės ir pasipiktinęs dėl savavališkos jo kūrinio korekcijos, tačiau sveikai pamąstęs sutiko, kad jei ne „piratinė versija“, jo darbas vargu ar būtų pritraukęs tokį plačiosios publikos dėmesį.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Related Articles

You cannot copy content of this page