Idomybes

Visada šypsokitės: genialios 122 metų moters gyvenimo taisyklės

Žana Luiza Kalman pasiekė pasaulinį gyvenimo trukmės rekordą – 122 metai ir 164 dienos. Turbūt likimui tiesiog patiko, kaip gyvena madam Kalman.

Žana – prancūzė, ji gimė Arlyje. Kai pastatė Eifelio bokštą, jai buvo 14 metų. Tuo metu ji susitikinėjo su Van Gogu.

„Jis buvo murzinas, prastai apsirengęs ir niūrus“,- pareiškė ji apie dailininką viename interviu 1988 metais jos šimtmečio šventės proga.

85 metų ji užsiiminėjo fechtavimu, 100 – važinėjo dviračiu. 114 metų Žana Kalman nusifilmavo kine, 115-os patyrė klubo operaciją, o 117-os metė rūkyti. Ir ne todėl, kad blogai jautėsi. Tiesiog ji beveik neteko regėjimo ir jai buvo nemalonu kaskart prašyti pridegti.

90 metų Žana, kuri neturėjo įpėdinių, sudarė sutartį su 47 metų teisininku Rafiu: jis turėjo paveldėti senutės namą už tai, kad kas mėnesį mokės jai rentą iki mirties.

Namo vertė apytiksliai prilygo sumai, kurią jis būtų išmokėjęs per 10 metų. Tačiau likimas nesulaikė šypsenos. Rafis ne tik mokėjo Žanai 30 metų, bet ir mirė anksčiau už ją, būdamas 77-erių, o išmokas pagal įstatymą tęsė jo našlė. Iki paskutinių dienų madam Kalman išsaugojo proto aiškumą ir aštrumą.

Kai per 120 gimtadienį Žanos paklausė, kokia, jos manymu, bus ateitis, madam pateikė genialų atsakymą: „Labai trumpa“. Žanos Kalman citatos ir gyvenimo taisyklės: Visi kūdikiai – nuostabūs.

Dievas mane pamiršo! Aš įsimylėjusi vyną. Visada šypsokitės. O aš paaiškinsiu savo ilgaamžiškumo priežastį. Jei jūs dėl kažko negalite nieko padaryti, nepergyvenkite dėl to. Niekada nesinaudoju blakstienų tušu, nes daug juokiuosi iki ašarų.

Blogai matau, blogai girdžiu ir jaučiuosi blogai, tačiau visa tai niekai. Man atrodo, kad aš mirsiu iš juoko. Mano kojos geležinės, tačiau, jei atvirai, jos po truputį ėmė rūdyti. Jaučiau malonumą kiekvienu patogiu atveju, laikiausi moralės principų ir neturiu ko gailėtis. Man pasisekė.

Viename interviu korespondentas atsisveikindamas jai tarė: „Pasimatysime! Galbūt sekančiais metais…“ Į ką Kalman atsakė: „Kodėl gi ne? Jūs ne taip jau blogai atrodote!“

Tai žmogaus, pergyvenusio Trečiąją Prancūzijos respubliką, badą ir du pasaulinius karus, požiūris į gyvenimą. O kas jums trukdo dažniau šypsotis?

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Related Articles

You cannot copy content of this page