Patarimai

9 dalykai, kuriuos reikia nedelsiant nustoti daryti skalbiant drabužius

  1. Per aukšta temperatūra

Skalbiant žemoje temperatūroje jūsų drabužiai geriau išlaikys spalvą ir formą, mažiau susidėvės. Be to šiltas ir vėsus vanduo nė kiek ne blogiau susidoroja su nešvarumais, nei karštas vanduo, jei jūsų skalbyklė ir milteliai geri.

  1. Į skalbyklę dedami dėmėti drabužiai

Stipriai suteptus drabužius, prieš dedant į skalbyklę, verta iš anksto pamirkyti, o dėmes – atsargiai išskalbti, arba užtepti dėmių išėmėjo. Kitaip drabužiai gali neišsiskalbti.

  1. Per daug skalbimo miltelių ir kondicionieriaus

Jei dėsite per daug skalbimo priemonės, tai gali sukelti purvo susikaupimą ant drabužių, skalbimo priemonėms skirto konteinerio užsikimšimą ir nemalonų kvapą iš skalbimo mašinos. Drabužiai blogai išskalaujami, jei yra per daug kondicionieriaus.

  1. Kondicionieriaus naudojimas absoliučiai visiems daiktams

Kondicionierius padaro drabužius minkštesniais ir juos lengviau lyginti, tačiau su laiku jis sumažina audinio sugebėjimą sugerti skystį. Todėl rankšluosčius ir sportinę aprangą iš mikrofibros, elastano ir spandekso geriau skalbti be kondicionieriaus.

  1. Apatinių skalbimas skalbyklėje

Skalbiant automatinėje skalbyklėje  liemenėles, jis labai greitai išsitampo, praranda formą, todėl jas geriau skalbti rankomis. Visa tai liečia ir nėriniuotus apatinius ir maudymosi kostiumėlius.

  1. Baliklio naudojimas drabužiams iš elastano, spandekso ar likros

Baliklis su chloru — pakankamai agresyvi priemonė, kuri „susilpnina“ audinio siūlus, todėl nereikėtų juo piktnaudžiauti.

  1. Per daug dažnai skalbiami džinsiniai drabužiai

Džinsinio audinio gamintojai turi savo radikalų požiūrį: jie rekomenduoja išvis atsisakyti mašininio skalbimo, kad ilgiau išliktų spalva. Jei jūs nepasiruošę sekti jų patarimu, optimaliausias tarpas tarp džinsinių drabužių skalbimo yra 2-6 mėnesiai.

  1. Neteisingas džiovinimas

Neteisingas drabužių džiovinimas, kaip ir skalbimas, negatyviai paveikia drabužių išvaizdą.

  1. Blogai prižiūrima skalbimo mašina

Purvas, miltelių likučiai, ir viskas, kas su laiku susikaupia skalbimo mašinoje, anksčiau ar vėliau atsiras ant jūsų rūbų, sukels nemalonų kvapą ir baltus dryžius.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Related Articles

You cannot copy content of this page