Gyvūnai

Kaip naminiai gyvūnai veikia mūsų emocinę būseną?

Visi myli naminius gyvūnus: jie mieli, juokingi, su jais niekada nebūna nuobodu ir jie visada pasiruošę papuošti jūsų socialinių tinklų fotografijas.

Be to, augintiniai gali palankiai veikti psichoemocinę žmogaus būseną: jie padeda susidoroti su įtampa ir nerimu, mažina depresijos riziką ir net gali padėti pakelti savivertę. Pasakojame, kaip naminis augintinis gali tapti asmeniniu jūsų psichologu.

Padeda susidoroti su įtampa

Pasak statistikos, kas trečias suaugęs žmogus praktiškai nuolat jaučia nervinę įtampą. Sunkumai darbe, santykių su aplinkiniais problemos – visa tai ne geriausiai atsiliepia emocinei žmogaus būklei.

Sąveika su augintiniu, ypač taktilinė, padeda atsipalaiduoti ir sumažinti nervinės įtampos lygį. Nuostabu, tačiau paglosčius katę nors 15-20 minučių po sunkios dienos, savijauta ir nuotaika pagerėja akimirksniu.

Mažina depresijos vystymosi riziką

Tyrimas, kurį atliko Harvardo medicinos mokyklos specialistai, patvirtino, kad šunų šeimininkai mažiau linkę į depresyvių būklių vystymąsi. Tai vyksta dėl kelių priežasčių.

Pirma, šunys – vieninteliai naminiai gyvūnai, kurie geba užmegzti emocinį kontaktą su žmogumi ir stimuliuoti hormono oksitocino išsiskyrimą, kas pakelia bendrą emocinį foną ir mažina depresijos vystymosi tikimybę.

Be to, periodais, kai mes ypač smarkiai veikiami streso ir negatyvių emocijų, psichologai rekomenduoja neiškristi iš rutinos.

O kas geriau ją suformuos, nei kasdieniai pasivaikščiojimai su augintiniu, kurių paprasčiausiai neįmanoma praleisti.

Kelia savivertę

Įrodyta, kad augintiniai gali pakelti šeimininko savivertę. Viskas labai paprasta – naminiai gyvūnai duoda šeimininkui besąlygišką meilę. Jiems nesvarbi išvaizda, socialinis statusas ar žmogaus humoro jausmas.

Psichologai įsitikinę, kad suvokimas, jog jus myli tiesiog šiaip sau, o ne už kažką, stiprina savivertę ir padeda pasitikėti savimi. Ypač tai gali būti aktualu tiems žmonėms, kurie atsidūrė nepažįstamoje aplinkoje – pavyzdžiui, dėl persikraustymo ar darbo vietos pakeitimo.

Daro įtaką empatijos vystymuisi

Ši naminių augintinių savybė ypač aktuali mažų vaikų vystymuisi. Empatija nėra įgimta savybė, ją reikia vystyti nuo ankstyviausio amžiaus. Jei vaikas auga namuose, kur yra augintinis, ir nors minimaliai dalyvauja jo priežiūroje, tai didelė tikimybė, kad šis vaikas užaugs su gerai išvystyta empatija ir sugebėjimu įsiklausyti į kitų žmonių jausmus.

Mažina nerimo lygį

Chroniškas nerimas – paplitusi mūsų laikų problema, ypač dabar, kai įprastas gyvenimo būdas ėmė greitai keistis. Taktilinis kontaktas su gyvūnais mažina nerimo lygį ir padeda greičiau nusiraminti.

Be to, esmė ne tik teigiamose emocijose: kačių ir šunų kūno temperatūra aukštesnė už žmogaus ir kontaktas su šiltu gyvūnu pakelia bendrą emocinį foną bei padeda pasijusti saugiai.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Related Articles

You cannot copy content of this page