Laisvalaikis

Įėjimas moterims nemokamas, ledi – vienas pensas. Psichologė paaiškino, kodėl taip svarbu mokėti už save

Kame skirtumas tarp tikros ledi ir paprastos moters arba kur skirtumas tarp tikro džentelmeno ir šiaip vyriškio? Pasirodo, visa esmė mažoje monetėlėje, kurioje slypi gili prasmė, mano psichologė Ana Kirjanova.

Mums padarė įspūdį šis tekstas, kadangi jis duoda paprastą ir aiškų atsakymą, kodėl geriau sumokėti už save, nei siekti kažką gauti nemokamai.

Yra moterys ir vyrai. O yra ledi ir džentelmenai. Iš pradžių taip vadino aristokratus Viktorijos epochoje. O paskui taip ėmė vadinti išauklėtus, išsilavinusius žmones, kurie turi savivertės jausmą ir pripažįsta jį kituose. Gerbia save ir gerbia kitus. O skirtumas tarp vyro ir džentelmeno ir tarp moters ir ledi – vos vienas pensas. Smulki moneta. Nors žinoma, ne monetoje esmė.

Viena rašytoja seniai seniai atvažiavo į Londoną. Ir pamatė, atleiskite, viešąjį tualetą – atskirai stovintį pastatą su dviem įėjimais. Virš kiekvienų durų buvo užrašas: „Įėjimas moterims nemokamas. Ledi – vienas pensas.“ „Įėjimas vyrams nemokamas. Džentelmenams – vienas pensas“. Kol nustebusi rašytoja mąstė apie moterų ir ledi skirtumus, prie jos priėjo policininkas ir delikačiai paklausė, gal jai duoti pensą. Galbūt ji neturi smulkių, tai jis pasiruošęs pasitarnauti ledi kaip tikras džentelmenas.

Nagi tikrai, keisti jie, tie manieringieji anglai. Bet šioje istorijoje yra gili prasmė: ledi ir džentelmenai visada pasiruošę sumokėti už save. Ne bėga, stumdydami kitus alkūnėmis, kad kažką nusičiuptų dykai, net jei tai galima padaryti. Nesinaudoja nemokamu, jei gali sumokėti.

Ir visada dėkoja už paslaugą, nors niekas net nereikalauja dėkingumo. Jie nepratę naudotis už dyką , tikros ledi ir džentelmenai. Ne todėl, kad juos verčia mokėti. O todėl, kad mokestis už paslaugą ar daiktą leidžia išsaugoti savivertės jausmą. Savigarbą. Kartais tereikia atiduoti tik pensą.

Bet vieni nemoka net mažos monetėlės. O kiti laiko savo pareiga sumokėti už save. Atsidėkoti, atsiskaityti, laikytis nerašytų taisyklių, net jei to niekas nepamatys ir neįvertins. O dar ir delikačiai padės tam, kuris atsidūrė sunkioje padėtyje.

Būti vyru ar moterimi gali visi. Jokių pastangų paprastai įdėti nereikia. O štai būti ledi ar džentelmenu gali ne visi. Nors skirtumas kartais mažoje monetoje, kurią reikia atiduoti. O galima sutaupyti arba šiaip užmiršti sumokėti. Bet nuo šio grašio prasideda mūsų savęs vertinimas. Savigarba ir pagarba kitiems žmonėms.

Yra vienas paprastas būdas pakelti savivertę – sumokėti, jei gali sumokėti. Atsidėkoti, jei gali atsidėkoti. Net jei užmokesčio ar padėkos nereikalauja ir nelaukia. Ledi ir džentelmenai visada moka už save.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Related Articles

You cannot copy content of this page