Idomybes

Kodėl katinas ar katė dažnai atsuka savininkui užpakalį

Kartais naminių augintinių savininkai nesupranta, kodėl jų katės atsuka jiems užpakalį, pakeldamos uodegas, kai užšoka jiems ant kelių, o gali ir ant pagalvės miegant.

Tai gali pasirodyti keista. Tačiau kai jūs sužinosite šio įpročio priežastį, nustosite pykti ant savo katės.

Užpakalio ir uodegos atkišimas katei yra natūralus elgesys ir jo šaknys yra ankstyvoje vaikystėje. Kačiukai, dar būdami pas mamą-katę, atsuka jai užpakalį švaros patikrinimui.

Motina juos laižo, valydama nešvarumus ir masažuodama pilvą bei tarpvietę, kad padėtų jiems susitvarkyti gamtinius reikalus. Kačiukai patys to padaryti nesugeba.

Žinoma, suaugusi katė nesitiki, kad ją švarins, atkišdama užpakalį jums. Pasirodo, tai savotiškas pasveikinimas, meilės ir pasitikėjimo išraiška.

Po uodega katės turi paraanalines liaukas su kvapiu sekretu, kuriame slypi informacija apie gyvūną. Jūs galite paklausti: „Kam man susipažinti su šia informacija?

Mes juk ne katės“. Tačiau augintiniui jūs – irgi katė, be to, didelė ir kvaila. Paprasčiausiai augintinis nori užmegzti su jumis artimus ryšius.

Informacija, esanti po uodega, yra asmeninė ir bus prieinama tik tiems, ką katė myli ir pasitiki. Kai katė atsuka užpakalį, ji išreiškia savo saugumą ir pasitikėjimą jumis.

Šį gestą galima palyginti su tvirtu artimų draugų, kurie seniai nesimatė, apsikabinimu.

Jei jūsų augintinis taipogi pakelia uodegą, rodydamas savo užpakalinę dalį, vadinasi, sveikinu, jis labai jus myli ir pilnai jumis pasitiki, net patiki jums savo gyvybę.

Laukinės katės niekada nepasisuka užpakaliu į atvirą erdvę ir kitus gyvūnus, kadangi tai pavojinga jų išgyvenimui. Tai savisaugos instinktas.

Taip jūsų katė jums parodo savo pažeidžiamiausią vietą, ji išreiškia visišką prisirišimą ir pasitikėjimą jumis. Ji laiko jus patikimiausiu ir artimiausiu padaru savo gyvenime.

Atminkite, kad užpakalio ir uodegos atkišimas – tai ne šiaip atsitiktinis veiksmas jūsų katei. Tai bendravimo būdas ir artimų ryšių mezgimas.

Ji dovanoja jums savo pasitikėjimą bei ištikimybę ir tai ženklas, kad jūs užimate ypatingą vietą jos širdyje.

Taigi, vietoje pykčio už tokį elgesį, priimkite jį kaip jūsų katės meilės ir pasitikėjimo išraišką. Pasistenkite atsakyti į jos gestus švelnumu bei rūpesčiu, kad sutvirtintumėte tarpusavio santykius ir sukurtumėte dar harmoningesnį ryšį.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Related Articles

You cannot copy content of this page