Idomybes

Kodėl negalima nusimauti vestuvinio žiedo?

Daugelyje kultūrų vestuvinis žiedas – tai ne šiaip papuošalas, bet ir stipri jaunavedžių apsauga. Savyje jis įkūnija poros laimę ir meilę, todėl, pasak daugelio prietarų, jo negalima jokiu būdu nusimauti, kitaip neišvengsi nemalonumų šeimyniniame gyvenime.

Kodėl negalima nusimauti žiedo Anksčiau buvo manoma, kad papuošalo negalima nusimauti visą gyvenimą, tačiau šiandien daugelis pažeidžia šią taisyklę. Egzistuoja keli prietarai:

– Jei vienas iš sutuoktinių nusimauna savo papuošalą, santuokoje būtinai bus nemalonumų.

– Taipogi toks veiksmas yra ženklas, kad žmogus pasąmonėje pasiruošęs naujo partnerio
paieškoms.

Buvo manoma, kad žiedai sutvirtina santuokos įžadus, kuriais apsikeičia jaunavedžiai. Tai lyg „magiškos spynos“, būtinos jausmų sutvirtinimui ir laimės šeimoje išsaugojimui. Pasikeitimas papuošalais nuo seno buvo suvokiamas kaip tam tikras sutikimas, todėl jei vienas iš sutuoktinių nusiimdavo „spyną“, tai jis tuo pačiu pažeisdavo sutartį ir nutraukdavo santuoką.

Tokie prietarai daugumoje priklauso ir nuo paties žmogaus, ir nuo kultūros, kurioje jis užaugo. Pavyzdžiui, amerikiečiai žymiai paprasčiau žvelgia į vestuvinius žiedus: jei vienas iš sutuoktinių nenešioja papuošalo, tai dažniausiai susiję su praktinėmis paskatomis (pavyzdžiui, baime pamesti ar sulaužyti aksesuarą).

Tiesą sakant, egzistuoja ir atvirkštinis prietaras. Manoma, kad negalima užsimauti žiedo prieš vestuves.

Kitaip galima sugriauti santuoką, atnešti barnius ir nesantaiką tarp įsimylėjėlių. Šiandien vestuviniai žiedai yra duoklė tradicijoms ir signalizuoja aplinkiniams, kad jūsų širdis užimta.

Todėl daugelis stengiasi nešioti aksesuarą pastoviai, kad neliūdintų savo antrosios pusės. Psichologai pažymi, kad nesutarimai šeimoje kyla ne dėl prietarų, o banalių partnerio pergyvenimų.

Pavyzdžiui, jei vyras nenešioja vestuvinio žiedo, žmonai kyla klausimas, kodėl. Dažnai esmė pasirodo
kokioje banalybėje (mažas dydis, nepatogus dizainas ir t.t.), tačiau visa tai sukelia pavydą ir įtarinėjimus.

Galiausiai pora pradeda pyktis dėl bet kokios smulkmenos ir jokie prietarai čia nekalti.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Related Articles

You cannot copy content of this page