Patarimai

Kaip savo sode užauginti gražias raganes

Kaip teisingai auginti raganes, kaip jas prižiūrėti, kad jos atsiskleistų visu savo grožiu? Pradėsime nuo pradžių.

Sodinimo duobės paruošimas

Iš pradžių parenkame vietą – žinoma, šiai gražuolei patinka atviros saulėtos vietos, pavėsis jai netiks. Paskui ruošiame sodinimo duobę.

Jei eilėje sodiname kelis augalus, tarp jų turi būti 1,5 m atstumas – raganės ūglius būtent tokiu atstumu reikės paskirstyti ant atramos. Jei sodiname prie tvoros, atstumas iki jos turi būti ne mažiau 0,5 m.

Jei yra galimybė, duobes reikia paruošti iš anksto bent prieš savaitę. Dydis – 60x60x70 cm. Dugne labai pageidautina priberti apie 15 cm drenažo sluoksnį.

Dirvą, kurią iškasėme iš duobės, sumaišome su puviniu ir smėliu, beriame stiklinę pelenų ir po 50 g dvigubo superfosfato bei kalio sulfato.

Visa tai permaišome ir paliekame susistovėti (dalį paruošto mišinio paliekame sodinuko užbėrimui). Iki augalo sodinimo likus maždaug parai, duobėje paruoštą dirvą palaistome.

Raganės sodinuką duobėje talpiname tokiu būdu, kad apatinio mazgo ūgliai būtų 8 cm gylyje nuo dirvos paviršiaus. Užberiame paruoštu mišiniu ir kaip reikiant palaistome.

Duobutę reikia užmulčiuoti kompostu arba bent jau pabarstyti sausa žeme. Pradžioje pasodintam krūmui reikėtų šiek tiek šešėlio.

Atramų montavimas

Kadangi raganės – vijokliniai augalai, jiems būtinai reikalingos atramos.

Ir sumontuoti jas reikia laiku.

Raganės ūgliai auga greitai ir laiku nepririšus jų prie atramų jie visi susipainios ir paskui atpainioti juos bus sunku – jų šakelės trapios ir lengvai lūžta.

Kol augalas jaunas, jis turės nedaug ūglių, tačiau su laiku jų išaugs didžiulė daugybė ir visus juos reikės paskirstyti ant atramos (geriau, kad tai būtų tinklelis).

Būtent taip raganė atsiskleis visu savo grožiu.

Tręšimas ir laistymas

Jei mes atlikome sodinimą pagal visas taisykles ir gerai „pagardinome“ duobę trąšomis, pirmuosius 2-3 metus raganių tręšti nereikia.

Tačiau pavasarį pavasarį žemę po jomis labai naudinga palaistyti kalkių pienu arba 100-150 g dolomito miltų tirpalu 1 l vandens. Tai mažina dirvos rūgštingumą, o taip pat yra grybelinių susirgimų profilaktika.

Po 3 metų prasideda raganių tręšimas. Ankstyvą pavasarį – azotinėmis trąšomis, o pumpuravimo periodu – karvių mėšlo tirpalu arba pilnomis mineralinėmis trąšomis. Kai augalai nužydėjo, jiems reikia kalio ir fosforo trąšų.

Laistyti augalą reikia tik labai sausringu oru kas 3 dienas.

Paruošimas žiemai

Rudenį raganių ūgliai nupjaunami iki 20-30 cm aukščio. Toks genėjimas tinka veislėms, kurių ūgliai žydi šiais metais – pavasarį ataugs nauji ūgliai ir būtent jie žydės, paprastai nuo birželio iki rugpjūčio. Paprastai mūsuose auginamos būtent tokios veislės.

Atėjus šalnoms raganės uždengiamos. Geriau tai daryti sausu oru. Virš nupjautų ūglių galima sumontuoti lankus ir juos uždengti plėvele ar dengiamąja medžiaga.

Viršuje galima uždėti lapų ar sausų virkščių. Pavasarį uždangą reikia nuimti kaip galima anksčiau – raganės pabunda anksti, ūglių prabudimas prasideda jau esant vidutinei +5-7 laipsnių paros temperatūrai.

Pasodinkite raganes savo sode ir jos puoš jį ilgus metus.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Related Articles

You cannot copy content of this page