Gyvūnai

Nereikia taip! 5 lemtingos klaidos, kurias daro kačių savininkai

Naminis gyvūnas – tai visų pirma didelė atsakomybė. Net rūpestingiausi ir sąmoningiausi kačių savininkai gali padaryti jų laikymo klaidų, dėl ko gyvūnas gali nukentėti. Dažnai tai nutinka dėl paprasčiausio nežinojimo.

1. Palieka maistą dubenėlyje

Užimtiems šeimininkams tai labai patogu – priberti augintiniui pilną dubenėlį maisto ir eiti savo reikalais. Tačiau tokiu atveju gyvūnas nesilaikys mitybos režimo, o tai reiškia, jis persiės. Tai savo ruožtu gresia nutukimu ir kitomis sveikatos problemomis.

2. Retai veda pas veterinarą

Net jeigu augintinis iš pažiūros jaučiasi puikiai ir nedemonstruoja ligos požymių, katėms vis tiek reikia reguliariai atlikti profilaktines apžiūras ir tyrimus. Jie padės aptikti paslėptus susirgimų požymius ir laiku pradėti gydymą.

3. Užmerkia akis prieš gyvūno antsvorį

Kai kurie šeimininkai žavisi storais katinėliais ir mano, kad jie ir turi būti putlūs. Bet, kaip jau buvo rašyta aukščiau, nutukimas gali sukelti rimtas sveikatos problemas. Taisyklinga mityba ir žaidimai – puikios katino formos ir geros savijautos garantas.

4. Ignoruoja augintinio elgesio pokyčius

Jei pasikeitė gyvūno apetitas, jis pradėjo nuo visų slėptis arba daugiau kniaukti, geriau parodyti jį veterinarui. Katės – kantrūs sutvėrimai ir gali neparodyti, net jei joms kažkas kelia nerimą. Todėl reikėtų atkreipti dėmesį į bet kokius augintinio elgesio pokyčius.

5. Nesirūpina tualeto švara

Katės – ypač švarūs gyvūnai. Jos nemėgsta atlikti reikalų į nešvarias ir smirdinčias dėžutes. Jei jūs laiku nepakeisite užpildo, augintinis gali ilgai kentėti ir neiti į tualetą, kas irgi gali sukelti sveikatos problemas.

Atminkite: mes atsakingi už tuos, kuriuos prisijaukinome!

Kodėl gi jums nepasidalijus šia informacija su savo draugais-katininkais?

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Related Articles

You cannot copy content of this page