Gyvūnai

Tėčio krokodilo, nešančio ant nugaros 100 vaikučių, nuotrauka pakerėjo pasaulį

Indų fotografas Dhritimanas Mukerdži kelias savaites praleido Indijoje esančiame Čambalo draustinyje. Ir ten jis sugebėjo padaryti neįtikėtiną foto, kurioje milžiniškas krokodilas plaukia šventąja upe ir plukdo ant savo plačios nugaros šimtą mažų jauniklių.

Gange gyvenantys gavialai yra ant išnykimo ribos dėl sąlygų pablogėjimų jų natūralioje gyvenamojoje aplinkoje. Viso Nepale ir Indijoje liko apie 650 suaugusių šios retos rūšies atstovų, o Čambale randasi didžioji dalis individų – 500. Šie unikalūs ropliai siekia didesnį nei 4 m ilgį ir sveria iki 900 kg.

Kiti krokodilai transportuoja palikuonis nasruose, tačiau Gango gavialų snukis siauras ir ilgas, o dantys – neįtikėtinai aštrūs. Todėl šios rūšies atstovai pasirinko kitą mažylių perkėlimo vandenyje būdą – ant didelių nugarų.

Mukerdži nuotraukoje – milžiniškas patinas, kuris, tikėtina, susiporavo su 7 ar 8 patelėmis (tai paaiškina tokią gausią vadą). Visi mažieji krokodiliukai įsitaisė ant tėvo nugaros: būtent vyriškos lyties individai atlieka transportavimo funkcijas.

Foto, padaryta talentingo ir kantraus fotografo, gavo aukščiausią balą konkurse, paskelbtame Londono gamtos istorijos muziejaus.

Mukerdži – vienas nominantų „Metų laukinės gamtos fotografo“ premijai. Jo nuotrauka pateko tarp 100 geriausių ir Dhritimanas turi visus šansus iškovoti pergalę. Nugalėtojus paskelbs spalio 13 kilnojamos parodos metu.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Related Articles

You cannot copy content of this page