Idomybes

Oho! Vyras paprastą tvartą pavertė jaukiu būstu: interjero foto

Mini namų, žinomų kaip Tiny House, gerbėjai galbūt žino šį senovinį XVI a. akmeninį tvartą,perdarytą į būstą. Šis statinys stovi nedideliame Ardkato kaime Airijoje, kur gyvena vos 1870 gyventojų.

Anksčiau šiame pastate funkcionavo baldų gamybos atelje, kur vietos gyventojas, sklypo savininkas, laikas nuo laiko kurdavo arba taisydavo namų interjero daiktus.

Airijos kaime gerai apmokamas darbas – retenybė, todėl tvarto savininkui uždarbis dirbtuvėje teikė papildomas pajamas. Tačiau kartą jam kilo geresnė idėja.

Šis žmogus, neturėdamas patirties statybose ar versle, nusprendė perdaryti savo seną tvartą į patogų būstą.

Supratęs, kad netoliese yra istoriniai griuvėsiai ir dar keli gražūs kaimai, jis nusprendė tai išnaudoti.

Dabar tvartas atrodo taip. Nepaisant savo 73 metų amžiaus, šeimininkas vienas užsiėmė šios vietos perdarymu.

Kas liečia informaciją apie savininką: jo vardas Kolmas. Visą savo gyvenimą jis praleido kaimyniniuose kaimuose ir pastaruosius 30 metų – Ardkate. Jo sklype, be tvarto, taipogi stovi erdvus gyvenamasis namas, kur jis gyvena su savo šeima.

Kolmas pradėjo rekonstrukciją 2005 metais ir baigė procesą 2008. Nuo tada jis nuomojamas turistams. Iš pradžių klientų buvo nedaug, bet su laiku būstas išpopuliarėjo.

Kolmas duodavo interviu, vesdavo ekskursijas ir kviesdavo Tiny House koncepcijos gerbėjus. Dabar daugelis svajoja praleisti čia bent išeigines ir laisvų vietų kartais tenka laukti.

Pažvelkime, kas šio namo-tvarto viduje?

„Pirmame aukšte“ įrengta jauki virtuvė (ją galima pamatyti foto), vonios kambarys (baltos durys prie virtuvės) ir svetainė. Viršutiniame lygmenyje – jaukus miegamasis dviem.

Panorama iš virtuvės. Patalpoje jaučiasi paprasto kaimiško gyvenimo jaukumas ir šiluma, būdinga mažiems airiškiems namams.

Be prabangos, su senoviniais rakandais. Tačiau didelės durys su panoraminiu įstiklinimu, masyvios užuolaidos ir sienos, išlikusios nuo XVI amžiaus, šiai idilei prideda viduramžių natų.

Virtuvėje yra visko, ko reikia patogiam gyvenimui: nuo šaldytuvo iki viryklės. Čia galima patogiai gyventi tiek, kiek norėsis.


Svečių kampelyje pirmame aukšte yra židinys (kuris puikiai šildo, nepaisant patalpos dydžio), nedidelė biblioteka ir senas televizorius. Panašu, kad laikas čia sustojo amžių sandūroje.

Nuotraukoje – tas pats tvartas praeityje.

Viršutinis namo lygmuo yra loftas. Tokios erdvės dažnai sutinkamos ir pas mus. Nepaisant neaukštų lubų, čia visai komfortiška. Laiptai, tiesa, gana statūs ir gali pasirodyti pavojingi.

Paskutinis šio unikalaus namo kadras.

Kaip jums?

Ar jūs turite gyvenimo nestandartinėse vietose patirties kelionių metu? Ar liko tik malonūs prisiminimai?

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Related Articles

You cannot copy content of this page