Idomybes

Pirmoji kavinė, į kurią priima dirbti žmones su Dauno sindromu

Ši meksikietiška kavinė yra viena iš pirmųjų inkliuzyvinių kavinių pasaulyje. Kavinė Corgica21, kurioje dirba žmonės su Dauno sindromu, įsikūrusi Gvadalacharoje, Meksikoje. Čia ne tik patiekiama geriausia kava. Čia padedama pagerinti žmonių su Dauno sindromu gyvenimo kokybę.

Visame pasaulyje šis sindromas paplitęs maždaug 1 tūkstantis atvejų 100-ui tūkstančių kūdikių.

Kavinė Cordica 21

Šioje kavinėje 10 jaunuolių, kurių amžius nuo 20 iki 25metų, turintys Dauno sindromą, aptarnauja staliukus ir tuo pačiu mokosi būti produktyvūs ir tobulina savo įgūdžius.

Be darbo čia siūlomos ir kitos veiklos rūšys, tokios kaip tapyba, seminarai, šokio klasės, futbolo treniruotės ir netgi klasė, kurioje 2 kartus per savaitę mokoma gaminti konditerinius gaminius.

Šis projektas atsirado prieš keletą metų. Jo tikslas – padėti žmonėms su Dauno sindromu integruotis į visuomenę, pasiruošti kasdieniniam darbingam gyvenimui ir ateityje būti sėkmingam.

Kavinė Cordica 21 atsirado kaip ir futbolo klubas tokiems žmonėms, bet su laiku tapo vieta, kur siūlomos šokio pamokos, fizioterapija, teatro studija ir tapyba.

Štai ką apie kavinę sako projekto dalyvė Laura Ruis: tai daugiau negu tik kavinė-mokykla. Čia vaikai mokosi, kad ateityje galėtų ko nors siekti ir užsibrėžtų sau didesnius tikslus.

Dauguma žmonių su Dauno sindromu gali dirbti, gali integruotis į sistemą, suteikiančią jiems stabilumo.

Šie jaunuoliai už darbą gauna atlyginimą. Jie dirba grupėse po du arba tris, pamainomis, trunkančiomis 2 valandas.

„Mes tiesiog norim lydėti juos visuose jų gyvenimo etapuose ir padėti jiems išvystyti kiekvieną sugebėjimą, padėsiantį integruotis į visuomenę“, sako Ruis.

Kavinės Cordica 21 koncepcija buvo sėkminga Gvadalacharoje. Čia kasdien apsilanko daug žmonių.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Related Articles

You cannot copy content of this page