Sveikata ir grožis

Žili plaukai: dažyti ar ne. Parodysiu, o jūs nuspręsite pačios

Žiluma – reiškinys, su kuriuo anksčiau ar vėliau teks susidurti kiekvienai moteriai. Žinoma, norėtųsi, kad plaukai pradėtų žilti kaip galima vėliau, tačiau tai priklauso nuo genetinių ypatybių, o ne nuo priežiūros.

Užkirsti kelio žilimui neįmanoma, vienintelis būdas – nusiskusti ir vaikščioti plikai. Tačiau toks kardinalus būdas vargu ar kam pasirodys patrauklus. Todėl teks išmokti gyventi su žilais plaukais.

Taigi, ką daryti su žiluma? Dar prieš 10 metų nuomonė buvo viena – dažyti. Dabar jau stilistų nuomonė nėra tokia kategoriška. Kaip sakoma, atsirado alternatyva. Tai yra, jūs pačios galite nuspręsti, dažyti ar ne.

Dažai mums viskas!

Jei nuspręsite naudoti dažus, stenkitės rinktis specialus produktus žiliems plaukams. Patys dažai žiliems plaukams kenkia ne daugiau, nei paprastiems.

Problema tame, kad pigmentas į žilumą įsigeria kitaip. Ir neretai dažymas (ypač savarankiškas, naudojant dažus iš prekybos centro) duoda labai netikėtą rezultatą. Pavyzdžiui, norėjote gauti kaštoninį atspalvį, o plaukai įgavo ryškiai raudoną spalvą.

Renkantis dažus dalinai žiliems plaukams, geriau naudoti atspalvį, artimą natūraliam. Jei žilų daugiau nei 50%, geriau rinktis šviesius atspalvius.

O štai tamsūs tonai esant žilumai dažnai gadina išvaizdą, kadangi ataugančios baltos šaknys sukuria įspūdį, kad plaukai labai reti. Ir išvis, ataugančios baltos šaknys tamsiam ar ryškiam dažymui suteikia netvarkingą išvaizdą.

Jei pilnai dažyti plaukų nėra noro, galima padaryti meliravimą. Tai puiki išeitis moterims, kurios turi ne daugiau 20-30%, o natūrali spalva rusva ar tamsiai ruda. Šią operaciją kai kurie meistrai vadina pašviesinimu.

Procese pašviesinamos plonos sruogos, kurių dėka žiluma lyg „ištirpsta“ šiuose šviesiuose blyksniuose, kas sukuria įdomų efektą. Būdas geras tuo, kad ataugančios šaknys bendro vaizdo negadina, todėl atnaujinti dažymą galima pakankamai retai – kas 3-4 mėn.

Vienintelis sunkumas – kai kurioms moterims sruogos gali pradėti įgauti gelsvą atspalvį. Taip nutinka ne visoms, tai individualios pigmento savybės. Galima palikti viską kaip yra, jei jums tinka auksaspalviai atspalviai. O jei geltonis jums nepatinka, reikės naudoti toninį šampūną su rožiniu ar violetiniu atspalviu.

Mes už natūralumą

Dabar madoje natūralumas, todėl net pakankamai žymios moterys neretai palieka žilumą ir nesiekia jos dažyti. Todėl jei jūs panorėsite palikti atsiradusią žilumą taip, kaip yra, tai nieko baisaus.

Tačiau natūralumas nereiškia nepriežiūros. Pražilę ar net pilnai žili plaukai gražiai atrodys, jei jie sveiki, stilingai nukirpti ir sušukuoti.

Nykstant pigmentui plaukų savybės kinta. O tai reiškia, kad tas priežiūros priemones, kurias naudojote anksčiau, teks keisti.

Žiliems plaukams reikia intensyvaus drėkinimo. Rinkitės šampūnus smarkiai pažeistiems ir sausiems plaukams.

Žinoma, galima rasti specialių priemonių, bet tokia kosmetika kainuos brangiau. Čia jau pasirinkimo ir galimybių reikalas.

Žiliems plaukams labai naudingos kaukės su aliejais. Ideali priežiūros priemonė – argano aliejus. Bet tai gana brangus produktas.

Todėl, jei nėra galimybės nusipirkti argano aliejaus, galima naudoti pigų, tačiau pakankamai efektyvų varnalėšų aliejų.

Ir atkreipkite dėmesį, kad bespalviai plaukai perkelia akcentą į veidą. Todėl reikia prižiūrėti antakius, kad jie būtų idealūs. O ir lengvas makiažas taip pat tiks.

O jūsų plaukai jau žilstelėję? Kaip sprendžiate šį klausimą? Papasakokite komentaruose.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Related Articles

You cannot copy content of this page