Idomybes

10 rytinių triukų, kurie pakeis visą jūsų dieną

Mokslininkai įrodė, kad dienoje svarbiausios būtent ryto valandos, todėl reikia jas išnaudoti vertingai.

Įsiminkite šiuos 10 rytinių triukų, kurie padės jums išlaikyti aukšto lygio produktyvumą kaip galima ilgiau.

1. Pradėkite dieną nuo mankštos. Žmonės, atliekantys pratimus darbo dienos bėgyje – energingesni ir pozityvesni. Judėkite nors 10 min. Tai išlaisvins GABA neuromediatorių. Jis verčia smegenis jaustis ramiai ir padeda kontroliuoti savo impulsus. O rytinis sportas pagerins savikontrolę ir energijos lygį visai dienai.

2. Išgerkite vandens su citrina. Vanduo su citrina provokuoja energiją psichologiniame ir fiziniame lygmenyje. Suteikia stabilios natūralios energijos visai dienai, gerindamas maistinių medžiagų įsisavinimą skrandyje. Jį reikia gerti tuščiu skrandžiu. Paskui reikia palaukti 15-30 minučių ir galima valgyti. Šios pertraukos metu galima padaryti mankštą. Citrinose gausu kalio, vitamino C ir antioksidantų. Jei sveriate mažiau nei 70 kg, naudokite ryte pusę citrinos. Jei daugiau – visą.

3. Jokių įrenginių per pusryčius. Kai jūs pasineriate į pranešimus, e-mail, Facebook ir t.t. – prarandate fokusą. O jūsų rytą praryja kitų žmonių norai ir poreikiai. Sveikatai žymiai geriau šias brangias minutes išnaudoti kažkam raminančiam ir teigiamai nusiteikti visai dienai.

4. Neignoruokite pusryčių. Pusryčiaujantys žmonės mažiau kenčia nuo nutukimo ir turi stabilesnį cukraus lygį kraujyje. Jie taip pat mažiau jaučiasi alkani dienos bėgyje. Tai statistika tų, kurie pusryčiauja kuo tik nori. Bet kai jūs valgote sveikus pusryčius, durys į produktyvią dieną atsiveria plačiai. Sveikti pusryčiai duoda energijos, gerina trumpalaikę atmintį ir padeda geriau bei ilgiau koncentruotis.

5. Nusistatykite dienos tikslus. Tyrimai rodo: konkretūs tikslai susiję su dideliu kontrolės ir pasitikėjimo jausmo padidėjimu. Nusistatydami konkrečius dienos tikslus, jūs juos paleidžiate veikti. Susiaurinkite savo tikslus iki kelių, kuriuos galima lengvai išskaidyti į etapus. Neaiškūs tikslai, kaip „aš noriu užbaigti savo straipsnį“ kontrproduktyvūs, kadangi juose nėra paaiškinimo, kaip jūs tai padarysite. Geriau suformuluoti tikslą taip: „Aš pabaigsiu straipsnį, parašęs visas 3 dalis. Kiekvienam skirsniui sugaišiu ne daugiau valandos.“

6. Susitvarkykite savo darbo vietą. Prinstono universiteto tyrimas parodė: žmonės, dirbantys švarioje erdvėje, dirbo geriau nei tie, kurių darbo vieta užversta šlamštu. Chaosas trukdė jiems dirbti.

7. Jokio e-mail skaitymo iki tol, kol jūs suvalgysite 3 varles. „Suvalgyti varlę“ – nuostabus priešnuodis nuo prokrastinacijos. Produktyviausi žmonės žino, kaip svarbu vartoti šį delikatesą ryte. Kitaip tariant, rytą jūs turite sugaišti tam, kas reikalauja didžiausios koncentracijos, tačiau nelabai norite to daryti. Padarykite tai iš ryto ir greičiau gausite rezultatą. „Valgyti 3 varles“ reikia iki tol, kol jūs atsidarysite elektroninį paštą. Jis atitraukia, kelia prokrastinaciją ir leidžia švaistyti brangią energiją bei atidėlioti svarbius reikalus.

8. Rytiniai susitikimai pagal susitikimų tvarkaraštį – didžiausias laiko gaišimas. Jie gali sugriauti ryto produktyvumą. Žmonės, išnaudojantys savo rytą, žino, kad susitikimas gali užsitęsti iki begalybės, jei jie tai leis, todėl praneša pašnekovui, kad turi laikytis grafiko. Tai motyvuoja susitikime būti tikslingesniu ir efektyvesniu.

9. Pamirškite daugiaužduotiškumą. Ryte jūs galite jaustis energingas, galintis atlikti tonas užduočių. Tačiau Stanfordo universiteto tyrimai parodė, kad daugiaužduotiškumas mažiau produktyvus, nei vienos užduoties atlikimas iškart. Žmonėms, kuriuos reguliariai bombarduoja keliais elektroninės informacijos srautais, lengviau prarasti koncentraciją arba persijungti iš vienos užduoties į kitą, nei tiems, kurie atlieka vieną užduotį iškart ir tik paskui pereina prie kitos. Smegenys gali koncentruotis tik ties viena užduotimi.

10. Nebijokite sakyti „ne“. „Ne“ – stiprus žodis, kuris padės apginti jūsų rytą. Atėjo laikas kažkam atsakyti, venkite tokių frazių kaip „nesu įsitikinęs“, „nemanau, kad galėsiu“ ir t.t. Aiškus „ne“ numato dabartinius jūsų įsipareigojimus ir padeda juos sėkmingai įgyvendinti, kol smegenys iš ryto šviežios. Kalifornijos universiteto tyrimas parodė: kuo daugiau problemų jūs patiriate, tuo didesnė streso, perdegimo ir net depresijos išsivystymo tikimybė. Išmokite sakyti „ne“. Tai padidins ne tik jūsų produktyvumą, bet ir pagerins nuotaiką.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Related Articles

You cannot copy content of this page