Idomybes

8 momentai, kai tėvai kenkia savo vaikams

  1. Supam vaiką ant rankų

Pediatrai pažymi, kad vaiką galima pripratinti nuo gimimo. Stengtis laiku pakeisti sauskelnes, maitinti vaiką, nevilkti nepatogių drabužių ir pan. Jei reikia pasupti, tai reikia daryti labai atsargiais judesiais ir neilgai.

2. Per anksti pratinam atlikti „reikalus“ ant puoduko

Tai tikrai ginčytinas klausimas. Neverta tikėtis, kad vienerių ar pusantrų metukų vaikas iškart išmoks prašytis ant puoduko: tokiame amžiuje vaikai dar negali tiksliai atpažinti savo kūno signalų.

  1. Maitinam šaukštu

Vaikai, kuriuos maitino šaukštu ilgiau, nei įprasta, greičiausiai kentės nuo viršsvorio ateityje. Kodėl? Kai mes juos maitinam, nežinom tiksliai, kada mažylis jau yra sotus. Todėl ir permaitinam.

  1. Kutenam mažylį

Dažnai pasitaiko, kad mes, suaugusieji, norėdami, kad mažylis juoktųsi, jį kutenam. Tačiau Kalifornijos universiteto tyrinėtojai jau seniai nustatė, kad kutenimas nesukuria to džiaugsmo efekto, kurį mes jaučiam po gero juokelio. Tai tik linksmo juoko iliuzija.

  1. Apmuturiuojam vaiką

Jei mažylio rankytės, kojytės ir nosytė šalti, tai dar nereiškia, kad jam šalta: vaikų kraujo cirkuliacija kitokia, todėl šios kūno dalys gali būti šaltos. Optimali patalpos, kurioje yra mažylis, temperatūra, gali būti nuo 20 iki 24 laipsnių.

  1. Verčiam vaikus viską suvalgyti

Dauguma močiučių (ir mamų) jaudinasi, kai vaikai nesuvalgo visko, kas yra lėkštėje. Jos tikina vaiką, bara ir gąsdina. Kai lėkštė būna tuščia, šioje situacijoje džiaugiasi tik suaugusieji.

  1. Kai vaikas užmiega, įjungiam naktinę lemputę

Kodėl mes taip dažnai įjungiame naktinę lemputę? Priežasčių daug, ir pagrinde tėvai tai daro savo patogumui – taip lengviau pakeisti sauskelnes. O kartais patys tėvai bijo tamsos. Todėl palieka lemputę, kad ir vaikas nebijotų.

  1. Verčiam vaikus dalintis

Būdami 2 metų amžiaus vaikai jaučiasi pilnavertėmis asmenybėmis, kurie savo daiktus vertina kaip asmeninę nuosavybę. Todėl kiekvienas žmogus, ketinantis kažką paimti iš vaiko, kvalifikuojamas kaip užgrobėjas. Deja, labai mažai kas iš tėvų tai supranta. Jie nori, kad jų vaikas neatrodytų gobšus, todėl liepia vaikams dalintis.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Related Articles

You cannot copy content of this page